ua en ru

Жовтневий зорепад Драконіди: де і коли дивитися

Жовтневий зорепад Драконіди: де і коли дивитися Фото: Зорепад (nasa.gov)

Пік осіннього зорепаду припадає на 8-10 жовтня

Відео: YouTube/Jeremy Evans

Зорепад Драконіди українці зможуть спостерігати в найближчі три ночі, з 8 по 11 жовтня.

Осінній зорепад Драконіди почався ще 2 жовтня, але його пік припадає на 8, 9 і 10 жовтня. Метеори українці могли побачити з неділі на понеділок, а також можуть помилуватися з понеділка на вівторок і з вівторка на середу.

Вчені кажуть, що жовтневі Драконіди не такий інтенсивний зорепад, як літні Персеїди, так як за годину можна буде побачити не більше 15 метеорів. Проте в атмосферу вони будуть входити на швидкості 20 км/год, тому побачити їх буде набагато легше.

Драконіди відрізняються ще і своєю красою, так як метеори звичайно спалахують жовтим, помаранчевим або червоним світлом.

Свою назву цей зорепад отримав завдяки сузір'я Дракона. Якщо дивитися з нашої планети, то здається, що метеори з'являються з точки поряд з цим сузір'ям, яке знаходиться трохи лівіше і вище Великої Ведмедиці. Найбільш оптимальний час для спостереження – після 22:00.

Активність Драконід може бути різною. В 30-х і 40-х роках за годину фіксували близько сотні метеорів. Але в цьому році прогнозують невелику активність.

Метеори утворюються при згорянні дрібних тіл, які потрапляють в атмосферу нашої планети. Наприклад, осколки комет чи астероїдів, пил, з якої складаються комети. Драконіди викликає хвіст комети Джакобини-Циннер, яка щороку зближується із Землею. Тому ще одна назва жовтневого зорепаду - Джакобиниди.

Астрологи вважають, що цей зорепад відповідає за здоров'я і в ці дні радять присвятити себе зміцненню здоров'я та поліпшенню самопочуття.

Крім того, цей зорепад відповідає за творче мислення. Тому астрологи рекомендують записувати всі вдалі ідеї, щоб потім їх не втратити. А завдяки низькій швидкості падіння метеоритів, ті, хто вірить в "загадування бажань", може скористатися моментом і встигнути.

В цьому місяці пройде ще один зорепад – Оріоніди. Це один з найкрасивіших осінніх звездопадов, утворений кометою Галлея. Земля влітає в її хвіст 2 жовтня, але пік припадає на 21 жовтня, а окремі метеори можуть бути видні на небі до 7 листопада.

До речі, раніше ми повідомляли про те, коли українці зможуть спостерігати "жовтневі" зорепади.

А також писали про те, що чоловік 30 років підпирав двері космічним каменем.

Відео: РБК-Україна