ua en ru

Палеонтологи з'ясували походження кенгуру

Палеонтологи з'ясували походження кенгуру Ілюстративне фото (pixabay)

Автори наукової статті стверджують, що кенгуру з'явилися значно раніше, ніж припускають

Сьогодні кенгуру складають саму численну й різноманітну групу травоїдних сумчастих ссавців. Їх появу пов'язують зі зміною австралійського клімату і поширенням на континенті сухих трав'янистих рівнин, яке тривало між 12 і п'ятьма мільйонами років тому. Проте автори наукової статті стверджують, що кенгуру з'явилися значно раніше. Про це повідомляє Science.

Палеонтологи досліджували анатомію зубного апарату у сучасних кенгуру і їх родичів, датованих віком до 25 мільйонів років. Будова зубів дозволяє вказати на звичну дієту травоїдної тварини і з'ясувати, що становить основне джерело його їжі - порівняно м'яке листя або більш жорсткі трави. І дійсно, робота показала, що предки сьогоднішніх кенгуру перейшли до живлення травою досить швидко - близько трьох мільйонів років тому.

У цей період Земля переживала черговий цикл глобального потепління і скорочення лісового покрову. Імовірно, саме воно в епоху пліоцену стимулювало наших предків освоювати відкриті простори савани.

Вплинули зміни і на кенгуру, серед яких з'явилися і стали швидко поширюватися види, які адаптувалися до поїдання трави і стали предками сучасних австралійських тварин. Інші групи кенгурових, які продовжили поїдати листя, з часом вимерли, опинившись в невигідному положенні.

Нагадаємо, у Німеччині із зоопарку під Франкфуртом втекли три кенгуру. Помічниками кенгуру стали дикі тварини, ймовірно, юний лис і кабан.

Ми писали, що у Бердянському сафарі-парку з'явилися нові мешканці. З Чехії до Запоріжжя приїхали двоє австралійських кенгуру, яких чекали п'ять років. Перші кілька днів кенгуренята адаптувалися після тривалої подорожі, проте через деякий час нарешті вийшли у вольєр.

А також про те, що користувачів мережі розсмішило відео, на якому агресивний кенгуру всіма силами намагається забратися в будинок людей.

Відео: Смішні тварини за кермом