ua en ru

Парад планет вдалося зняти на відео

Парад планет вдалося зняти на відео Фото: Небо (pixabay.com/Hans)

Друге зближення Юпітера і Венери відбудеться 17 листопада

У мережі показали парад планет, який в Україні можна було спостерігати в понеділок, 13 листопада, з шестої години ранку. Відео рідкісного астрономічного явища опублікували в YouTube.

На ролику видно, що на небі поруч знаходяться дві яскраві точки – планети Венера і Юпітер. Небесні тіла пройшли на відстані менш ніж півградуса.

Варто відзначити, що в п'ятницю, 17 листопада, відбудеться друге зближення планет. Однак цього разу до Юпітера і Венери приєднається Місяць. Разом вони утворять трикутник. Побачити феномен можна буде вранці, до 8:00 години.

Відео: Парад планет (YouTube/softrif.com)

Парад планет – це астрономічне явище, при якому певна кількість планет Сонячної системи опиняється по один бік від Сонця в невеликому секторі. При цьому вони знаходяться більш або менш близько одна до одної на небесній сфері.

Малий парад — астрономічне явище, під час якого чотири планети виявляються по один бік від Сонця в невеликому секторі. До цих планет відносяться: Венера, Марс, Юпітер, Сатурн, Меркурій.

Великий парад — астрономічне явище, під час якого шість планет виявляються по один бік від Сонця в невеликому секторі. До них належать: Земля, Венера, Юпітер, Марс, Сатурн, Уран.

Також розрізняються "видимі" і "невидимі" паради планет Сонячної системи.

Парад планет можна спостерігати або ввечері, або вранці. Міні-парад планет за участю чотирьох планет відбувається частіше, а міні-паради планет за участю трьох планет можна спостерігати щорічно (або, навіть, двічі на рік), проте умови їх видимості не однакові для різних широт Землі.

Видимі паради планет за участю п'яти яскравих небесних тіл відбуваються не частіше, ніж раз на 18-20 років, і наступний парад з п'яти планет відбудеться в березні 2022 року.

Раніше повідомлялося, що 13 листопада українці зможуть спостерігати незвичний парад планет.