Розкрито секрет неповторного звучання скрипок Страдіварі
Вчені вивчили структуру деревини інструментів
Тайваньські вчені заявили, що причина неповторного звучання скрипок відомого майстра Антоніо Страдіварі криється в обробці деревини.
"Якщо порівняти клен часів Страдіварі з сучасним кленом, можна помітити, що деревина дуже різна", - розповів професор з Національного університету Тайваню Хван-Ching Тай, передає "Навколо світу".
Вчені виявили, що деревина легендарних інструментів піддавалося хімічній обробці. Ряд речовин вдалося визначити: це алюміній, кальцій і мідь. Найімовірніше, деревину просочували певним складом, щоб витравити комах і захистити від грибка. Не виключено, що ця обробка могла відбуватися ще на етапі заготівлі деревини, а майстри скрипкових справ купували вже оброблений матеріал. У наші дні така обробка деревини не використовується.
Ще один процес, який міг вплинути на звучання інструментів - розкладання геміцелюлози, яка поглинає вологу. Завдяки цьому скрипки містили на чверть менше часток води, ніж сучасні інструменти. Вчені визначили, що близько третини цього компонента у виробах Страдіварі вже розклалося.
Раніше вчені зняли на відео дивовижний підводний світ Антарктики.