ua en ru

Сенсаційне відкриття українки допоможе лікувати рак

Сенсаційне відкриття українки допоможе лікувати рак Фото: Ольга Броварец

Ольга Броварец працює в Інституті молекулярної біології та генетики в Києві

28-річна доктор наук Ольга Броварец зробила унікальне відкриття, яке допоможе в боротьбі з раком та іншими захворюваннями, повідомляє ТСН.

"З моменту відкриття ДНК ще в 1953 році Вотсоном-Криком стало зрозуміло, як можна пояснити появу точкових мутацій. Вони пояснювалися вбудованістю неправильних пар. Але яким чином вони утворюються, яка їхня природа, залишалося незрозуміло", - повідомила Броварец.

Пари хромосом людини, які вчені називають "горбатими" з-за мутацій в середовищі, можуть обманювати ДНК і вбудовуватися в спіраль. Як їм це вдається, вченим досі не було відомо, але Ольга змогла обчислити закономірність.

"Молекула ДНК - це молекула, яка несе інформацію про життя. І якщо ми будемо розуміти, як саме буде модифікуватися ця молекула, як відбувається мутагенез, то ми зможемо захищати себе від хвороб", - розповів Володимир Ільченко, директор Інституту високих технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Провести такий експеримент в Україні немає можливості із-за недостатнього технічного рівня. Але розрахунки Ольги вже підтвердили американські колеги, які провели дослідження у своїх лабораторіях.

Раніше журнал Science назвав головні наукові відкриття 2016 року.