ua en ru

У мережі показали неймовірне північне сяйво

У мережі показали неймовірне північне сяйво Фото: Північне сяйво (pixabay.com/TimHill)

Очевидцю вдалося зафіксувати видовище на камеру

У США, в штаті Мічиган вдалося зняти на відео неймовірне північне сяйво, яке виникло на тлі нічного неба. Про це повідомляє Mashable.

На відео показано дивовижні та масштабні за своїм розмірам переливи нічного неба жовтими та пурпуровими відтінками.

Зазначається, що у вівторок, 13 листопада, вночі сонячна буря торкнулася Землі після того, як гаряча плазма була викинута з Сонця, посилаючи високо заряджені частинки до нашої планети. Ці частинки взаємодіяли з захисним магнітним полем Землі, створюючи широко поширений сяючий вигляд у північній півкулі.

Захоплююче видовище зафіксував ввечері Майкл Бошамп на північному березі Верхнього півострова Мічигану з видом на озеро Суперіор.

Відео: Північне сяйво в США (YouTube/Storyful Rights Management)

Нагадаємо, північне сяйво - це світіння (люмінесценція) верхніх шарів атмосфер планет, які володіють магнітосферою, внаслідок їхньої взаємодії із зарядженими частинками сонячного вітру.

При спостереженні з поверхні Землі полярне сяйво проявляється у вигляді загального швидко мінливого світіння неба або рухомих променів, смуг, корон, "завіс". Тривалість полярних сяйв становить від десятків хвилин до декількох діб.

Як правило, північне сяйво спостерігається в полярних регіонах планети.

До речі, NASA показало яскравий знімок північного сяйва над Канадою.

NASA показало фото полярного сяйва над Канадою, зроблене з борту Міжнародної космічної станції. Фотографію опублікували на сайті космічного агентства 19 вересня.

Явище зафіксували 15 вересня, коли станція перебувала в найвищій точці своєї орбіти.