У Шотландії археологи відшукали символ безсмертя

У Шотландії археологи відшукали символ безсмертя
Фото: колаж РБК-Україна

Подібні артефакти знаходять в основному при розкопках монастирів і в місцях проведення релігійних ритуалів

У Шотландії археологи виявили при розкопках в стародавньому монастирі Абердиншира епохи піктів рідкісну середньовічну дошку для скандинавської настільної стратегічної гри Хнефатафл (Hnefatafl) віком щонайменше тисяча років. Дата створення дошки ще не встановлена, але аналогічний фрагмент, знайдений в Бірсі на Оркнейських островах у 1989 році, було віднесено до періоду пізнього залізного віку, між 5 і 9 століттям, повідомляє The Scotsman.

Як пояснила археолог Елі Кемерон, для Шотландії це дуже рідкісна знахідка. Артефакт ще в давнину було перероблено - йому надали круглу форму і, можливо, використовували в якості кришки для горщика. Дошка прикрашена "вузлом Соломона" - символом вічності, безсмертя і зв'язку людини із божественним.

"Подібні артефакти знаходять в основному при розкопках монастирів і в місцях проведення релігійних ритуалів, Це свідчить про те, що гра була доступна далеко не всім", - розповіла Кемерон.

До речі, обстежуваний монастир в Абердінширі існував в епоху піктів та був покинутий близько тисячі років тому. Втім, на тому місці до його будівництва існувала й інша споруда.

Як повідомлялося раніше, під час розкопок біля Спасо-Преображенської церкви у Полоцьку був виявлений унікальний підземний храм-усипальниця, якому немає аналогів на всьому східнослов'янському просторі.

Нагадаємо, що в Чернівцях на території військової бази виявили сотні єврейських надгробків.

Також ми писали, що болгарськими археологами було виявлено руїни раніше невідомої церкви з добре збереженими фресками, у тому числі із зображенням Ісуса Христа.

Дивіться також:

Відео: РБК-Україна

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся