ua en ru

Стало відомо, чий мозок працює активніше – жіночий чи чоловічий

Стало відомо, чий мозок працює активніше – жіночий чи чоловічий Фото: Люди (pixabay.com/5688709)

Вчені пояснили значимість відмінностей мозку у різних статей

Дослідники з США з'ясували, чий мозок – чоловічий або жіночий, працює активніше. Результати дослідження були опубліковані в Journal of Alzheimer.

Вчені проаналізували понад 46 тисяч результатів однофотонної емісійної комп'ютерної томографії (ОФЕКТ) і виявили, що у жінок активність багатьох областей мозку набагато вища, ніж у чоловіків.

Найбільший розрив в активності спостерігався в префронтальній корі, яка відповідає за прийняття рішень, вольовий контроль і регуляцію соціальної поведінки, та в роботі лімбічної системи, яка бере участь в регуляції емоцій, сну, пам'яті, функцій внутрішніх органів.

Був проведений аналіз знімків мозку як здорових людей, так і таких, які страждають від шизофренії, біполярного розладу, синдрому дефіциту уваги і гіперактивності, а також тих, які отримали травми мозку. Всього під час виконання добровольцями певних завдань і в стані спокою дослідники вивчили 128 областей мозку.

Оскільки від статі залежить схильність до певних захворювань мозку, розуміння розбіжностей у роботі мозку чоловіків і жінок є дуже важливим. Дослідники відзначають, що жінки набагато частіше стикаються з хворобою Альцгеймера, депресією і тривожними розладами, а чоловіки – з розладами поведінки.

До речі, дослідження показало, що Голлівудське кіно дискримінує жінок.