ua en ru

Телескоп Hubble показав неймовірне фото скупчення галактик

Телескоп Hubble показав неймовірне фото скупчення галактик Фото: pixabay.com/FelixMittermeier

Апарат зафіксував одне із найбільш далеких скупчень

Орбітальна обсерваторія "Хаббл" показала фото гігантського скупчення галактик RXC J0032.1+1808 в сузір'ї Риб, яке входить в число 40 найбільш далеких і прадавніх "сімейств" зірок у видимому Всесвіту. Про це повідомляється на сайті Hubble.

Велика частина галактик, в тому числі і Чумацький Шлях, є частиною більш великих згустків матерії, скупчень і суперскоплений галактик. Багато з них, згідно з останніми спостереженнями, простягаються на мільйони і десятки мільйонів світлових років, і мають масу в десятки і сотні трильйонів мас Сонця.

Телескоп Hubble показав неймовірне фото скупчення галактик

Фото ESA/Hubble & NASA, RELICS

Багато з скупчень, у тому числі RXC J0032.1+1808, фото якого нещодавно зробив Hubble, розташовані настільки далеко від Землі і від нашої галактики (Чумацького Шляху), що їх можна побачити лише за допомогою гравітаційних лінз – особливих викривлень простору-часу, що підсилюють світло, які виникають в околицях великих галактик.

Завдяки таким лінзам, вчені можуть стежити за рухом галактик всередині RXC J0032.1+1808 та інших "родинах" зоряних скупчень.

В рамках проекту RELICS телескоп "Хаббл" проводить своєрідний перепис найбільших скупчень галактик всесвіту. Вчені вважають, що ці дані допоможуть отримати перші точні оцінки по масі темної матерії.

До речі, у NASA показали обертання тисяч астероїдів в Сонячній системі.

День пам'яті та примирення - нове державне свято в країні (відео: STYLER.rbc.ua)