У Туреччині знайшли артефакти з древніми записами про глобальну катастрофу

У Туреччині знайшли артефакти з древніми записами про глобальну катастрофу
Фото: Стародавні записи (Martin B. Sweatman/Dimitrios Tsikritsis/phys.org)

Британські вчені знайшли задокументоване на стовпах зіткнення з небесним тілом

Вчені з Единбурзького університету виявили кам'яні стовпи з вирізаними малюнками, які, на думку дослідників, символізують глобальну катастрофу. Про це повідомляє видання Phys.org.

Артефакти були виявлені в храмовому комплексі Гебеклі-Тепе, розташованому на Вірменському нагір'ї на півдненно-сході Туреччини. Вік записів становить приблизно 12 тис. років, що збігається з віком слідів сильних кліматичних змін, виявлених при аналізі крижаних кернів з Гренландії.

За допомогою методу статистичного аналізу, британські вчені з'ясували, що зображені на стовпах персонажі, ймовірно, пов'язані з сузір'ями та астрономічними подіями. Деякі з малюнків, зокрема, людина без голови, могли символізувати наслідки катаклізму.

Зауважимо, що 12 тис. років тому настав завершальний період різкого похолодання (пізній дріас). За однією з версій, він був викликаний падінням комети. Виходячи з цього, дослідники вважають, що тодішні жителі Гебеклі-Тепе задокументували на стовпах зіткнення з небесним тілом.

До речі, у Китаї випадково знайшли яйця динозавра.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся