Вчені розповіли, як рослини рятують людство від глобального потепління

STYLERНаука і техніка        14.11.2016 - 21:40
Фото: Глобальне потепління (dsnews.ua)
Фото: Глобальне потепління (dsnews.ua)

Вчені з'ясували, що сама модель поглинання та вивільнення газів зазнала змін.

Вчені розповіли, що рослини допомагають боротися з глобальним потеплінням, так як вони поглинають вуглекислий газ. На думку дослідників, з 2002 по 2024 рік рослини поглинули стільки вуглекислого газу, що сповільнили його накопичення в атмосфері навіть з урахуванням того, що антропогенні викиди СО2 весь час зростають.

Цю інформацію опублікували в журналі Nature Communications.

Існувала інформація, що океанічна і наземна рослинність поглинає близько 45% СО2, що виділяється в результаті людської діяльності щорічно. За останні 50 років потрібне рослинами кількість парникових газів зросла майже в два рази. Вони використовують СО2 для зростання, оскільки це з'єднання бере участь у фотосинтезі. Разом з тим, підвищення температури стимулює екосистему викидати надлишки СО2 в атмосферу.

Нові дані стали несподіванкою для вчених, оскільки виявилося, що з 2002 по 2014 рік концентрація вуглекислого газу в атмосфері не збільшувалася. Уважно вивчивши кліматичні зміни, вчені з'ясували, що сама модель поглинання та вивільнення газів зазнала змін. У той час як зростання концентрації газу призводив до того, що рослини активніше поглинали його, новий механізм стримування, вироблений у процесі адаптації, змушував їх утримувати газ всередині, не даючи йому знову вийти назовні. Таким чином, рослини досить ефективно забарилися настання глобального потепління, постійно знижуючи кількості СО2 в атмосфері.

Нагадаємо,

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся