Вчені довели, що тетріс здатний лікувати психологічний розлад

П'ятниця 31 березня 2017 16:29
Вчені довели, що тетріс здатний лікувати психологічний розлад
Фото: Тетріс здатний лікувати психологічний розлад

У людей, які грають у тетрис швидше зникають нав'язливі спогади

Популярна гра 90-х років може попередити небажані спогади, які переслідують людину після травматичної події. Оксфордський університет і Каролінський інститут Швеції виявили, що у людей, яких лікували після автомобільних аварій і катастроф, істотно зменшується ризик посттравматичного стресового розладу, якщо вони пограють в цю гру. Про це повідомляє The Telegraph.

Посттравматичний стресовий розлад може вразити людей, які пережили війну, тортури, зґвалтування, ДТП чи інші ситуації, в яких їхнє життя було під загрозою.

altФото: Гра "Тетріс"

Як кажуть вчені, у більшості людей це розлад не розвивається. Але у тих, хто його таки отримав, спостерігаються нав'язливі спогади про інцидент, які постійно повторюються.

Дослідники провели експеримент з 71 постраждалим. Половину з них попросили ненадовго згадати травму і потім грати в Тетріс. Інша частина була як контрольна група.

Вчені виявили, що у тих, хто грав Тетріс, рідше проявляються нав'язливі спогади. А ще вони швидше зникають, ніж у контрольної групи. Тепер дослідники хочуть з'ясувати, тривалий цей ефект.

До речі, вчені з'ясували, що самотність погіршує симптоми застуди.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся