Вчені знайшли нове пояснення легенді про загибель Атлантиди

Вчені знайшли нове пояснення легенді про загибель Атлантиди
Фото: З'явилося нове пояснення легенді про загибель Атлантиди (paranormal-news.ru)

В основу легенди лягла реальна історія про вибух вулкана на острові Санторін

Вчені з Франції і Греції запропонували нове пояснення причин загибелі Мінойської цивілізації і походженням легенди про Атлантиду.

Як пише британське видання The Daily Mail, спеціалісти провели нове дослідження на архіпелазі Санторін. Відомо, що в давнину він був єдиним островом, але його знищило виверження вулкана. Вважається, що Санторін і був тією самою Атлантидою, про загибель якої в 360 році до н. е. повідав Платон. Він розповів про процвітаючому острові, який раптово поринув у море і зник без сліду.

Вчені вважають, що знайшли пояснення народження міфу. За їх словами, в основу лягла реальна історія про вибух вулкана на острові Санторін. Виверження відбулося в 1628 році до н. е. Воно зруйнувало середину острова і викликало найпотужніше цунамі. Навколишні території піддалися бомбардуванню уламками і вулканічним попелом. В результаті серйозно постраждав острів Крит, яка населяла високорозвинена Мінойська цивілізація.

У новому дослідженні геологи з Франції встановили, що виверження відбулося досить швидко. Всього за століття свіжа магма заповнила порожнечі під островом Санторін. Розплавлені породи розширилися до такої міри, що буквально розірвали його на частини.

Аналіз порід показав, що спочатку розпечена магма прорвалася на поверхню в лагуні, яка перебувала в центральній частині Санторіна. Змішавшись з морською водою, вона вибухнула, через що острів був миттєво затоплений. Утворилася хвиля заввишки до 35 метрів. До Криту дійшло лише 10-метрове цунамі, але і його сила виявилась катастрофічно руйнівною.

До речі, окупованій Керчі пророкують долю Атлантиди.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся