ua en ru

Вчені знайшли схожу на землю планету з атмосферою

Вчені знайшли схожу на землю планету з атмосферою Фото: Земля

Британські вчені заявляють, що вперше виявили атмосферу навколо планети, схожої на Землю

Вчені з Кільського університету дослідили планету GJ 1132b, що в 1,4 рази більше Землі і знаходиться в 39 світлових років від нашої планети. Згідно з їхніми спостереженнями, планета оповита товстим шаром газу метану або, або води, або ж обох. Про це повідомляє ВВС.

Виявлення атмосфери на планеті, схожій на Землю, і з'ясування її характеристик - важливий крок у пошуках позаземного життя. Але дуже малоймовірно, що саме на цій планеті воно може існувати: температура на її поверхні досягає 370 градусів за Цельсієм.

Вперше про виявлення планети GJ 1132b заявили в 2015 році. Вона знаходиться в сузір'ї Вітрил в південній півкулі неба. Хоч ця планета розміром з Землю, зірка, навколо якої вона обертається, значно менше і холодніше, ніж наше Сонце.

altФото: Планета GJ 1132b

З допомогою телескопа Європейської південної обсерваторії в Чилі вчені змогли дослідити планету, стежачи за тим, як крізь неї проникає світло з її зірки.

Як припускають вчені, GJ 1132b оповита або водяною парою, або метаном. Але за його словами, навіть незважаючи на те, що ця планета навряд чи придатна для життя, знахідка все одно дуже обнадійлива для інших досліджень з пошуку позаземного життя.

До речі, вчені виявили галактику-близнюка Чумацького Шляху.