Вчені знайшли на Сонці хвилі, які зустрічаються на Землі

Вівторок 28 березня 2017 08:53
Вчені знайшли на Сонці хвилі, які зустрічаються на Землі
Фото: Сонце

Хвилі Россбі на Землі зустрічаються над океанами і в помірних широтах

Вчені із США зафіксували на Сонці явище, яке називається хвилі Россбі і зустрічається тільки на Землі. Докладні результати дослідження з описом відкриття описані в журналі Nature Astronomy.

Хвилі Россбі на Землі зустрічаються над океанами і в помірних широтах атмосфери і сильно впливають на погоду. Особливістю цих хвиль є те, що вони створюють силу в повітряній оболонці нашої планети, а на Сонці спостерігаються у вигляді змін магнітного поля в помірних широтах сонячної атмосфери, що веде до коливань космічної погоди.

Таке відкриття стало можливо за допомогою трьох космічних апаратів — SDO (Solar Dynamics Observatory) і STEREO (Solar TErrestrial RElations Observatory), які дозволили вченим вивчати єдину зірку Сонячної системи в ракурсі 360 градусів. Раніше такі дослідження були неможливі, так як з Землі було видно лише одну сторону Сонця.

Як раніше повідомлялося, астронавти влаштували пошуки СуперЗемлі. У Сонячній системі за допомогою звичайних користувачів мережі хочуть знайти дев'яту планету.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся