ua en ru

Вчені назвали причину епідемії раку в світі

Вчені назвали причину епідемії раку в світі Фото: pixabay.com/ru/users/FastFlash

Ракові захворювання зустрічаються у всіх видів, які були вивчені людиною

Діяльність людини сприяє поширенню онкологічних захворювань не тільки серед населення, але і серед тварин, що мешкають у природному середовищі. До такого висновку прийшли Вчені Університету штату Арізона, передає Phys.org. Дослідження на цю тему опубліковані у виданні в журналі Nature Ecology & Evolution.

На думку вчених, розвитку злоякісних пухлин сприяють такі фактори, як хімічне забруднення атмосфери і гідросфери, виділення радіаційного випромінювання з ядерних установок, накопичення пластика та використання пестицидів.Так само проблеми зі здоров'ям провокує світлове забруднення, яке збиває добові ритми і викликає гормональні зміни, що може збільшити ризик захворювання на рак.

Поки учені не визначили, наскільки сильно розвиток сучасної цивілізації обумовлює розвиток і поширення ракових пухлин у диких видів.

Зазначимо, що ракові захворювання зустрічаються у всіх видів, які були вивчені людиною, включаючи голих земплекопов, які раніше вважалися несприйнятливими до збоїв у клітинному розподілі, що приводить до новотворів.

Читайте також, зворушливі історії українок, які перемогли рак.

Топ-10 розвінчаних міфів від Уляни Супрун