ua en ru

Вчені виявили на Землі восьмий континент

Вчені виявили на Землі восьмий континент Фото: Вчені відкрили новий континент

Відкриття нового континенту може призвести до переписування підручників

Вчені з Королівського науково-дослідного інституту прийшли до висновку, що на нашій планеті існує не сім, а вісім континентів. Про це повідомляється на сайті Геологічного товариства США.

Спираючись на дані останніх досліджень, вчені заявили, що Зеландію можна сміливо називати континентом. При цьому, за їх словами, в нього входить як Нова Зеландія, так і Нова Каледонія. Справа в тому, що ці два острови розташовані на одній континентальній плиті.

Вчені виявили на Землі восьмий континент

Фото: Вчені відкрили новий континент

"Дана плита відповідає всім вимогам, що пред'являються до континенту: по-перше, її кордони чітко сформовані (вона відділена від Австралії і Антарктиди), по-друге, геологія Зеландії відрізняється від інших частин світу, і по-третє, на континенті є всі типи гірських порід - вулканічні, осадові і метаморфічні, що і відрізняє його від островів", - зазначили вчені

Вчені виявили на Землі восьмий континент

Фото: Вчені відкрили новий континент

До речі, багато експертів і раніше закликали віднести Зеландію до числа континентів, стверджуючи, що колись ця група островів була окремою частиною суші. Разом з тим, інша група вчених стверджує, що, з одного боку, Зеландію дійсно можна назвати частиною світу, але з іншого - їх колеги поки не надали достатню кількість доказів.

Раніше вчені виявили незвичайну знахідку на дні Маріанської западини.