Вчені представили революційну теорію зародження життя на Землі
Виявилося, що Сонце є рушійним джерелом майже всього живого на нашій планеті
Фізики Європейського Космічного Агентства розкрили таємницю, як з'явилося життя на Землі. В ході досліджень з'ясувалося, що атоми вуглецю в з'єднанні з воднем, киснем та іншими елементами з'явилися в просторі завдяки ультрафіолетовому випромінюванню.
Про це йдеться в доповіді вчених у журналі Astrobiology. Головним чинником зародження життя на Землі назване ультрафіолетове випромінювання, хоча раніше вважалося, що ключову роль відіграє турбулентність.
"Тепер можна з упевненістю стверджувати, що Сонце є рушійним джерелом майже всього живого на Землі", - вважають вчені.
У ході дослідження молекулярних хмар в Оріоні, стало відомо, що молекула іона вуглеводню CH+ не поглинає світло, а випромінює його. Тоді дослідники порівняли кількість, температуру і рух молекул вуглеводню CH і CH+, а також їх прабатька — іона вуглецю (C+). В результаті експерименту, аналіз показав, що молекули CH+ були створені ультрафіолетовим випромінюванням дуже молодих зірок всередині туманності Оріона.
Коли молекула поглинає фотон світла, вона збуджується і отримує енергію, необхідну для вступу в реакцію з іншими частками. Ультрафіолетове світло від великих зірок нагріває навколишні молекули водню, що створює умови для формування вуглеводнів.
"Ми дізналися, що зоряний світ є каталізатором для утворення хімічних речовин, що передують необхідних матеріалів для зародження життя", — розповів провідний автор дослідження Патрік Морріс.