ua en ru

Вчені розкрили несподіваний вплив ЛСД на мозок

Вчені розкрили несподіваний вплив ЛСД на мозок Фото: ЛСД

Речовина може знижувати реакцію людини на небезпечні ситуації

Вчені з Базельського університету в Швейцарії розкрили раніше невідомий ефект, що надається диэтиламидом d-лізергінової кислоти (ЛСД) на людський мозок. Виявилося, що речовина впливає на процес формування важливою для виживання людини емоції — страху. Про це повідомляє видання EurekAlert!.

Вчені прийшли до висновку, що зниження активності мигдалеподібного тіла пов'язане з психоделічним ефектом ЛСД. Іншими словами, речовина може знижувати реакцію людини на небезпечні ситуації.

У своїх дослідженнях нейробіологи використовували функціональну магнітно-резонансну томографію для вимірювання активності мозку 20 здорових людей. Перед обстеженням учасники експерименту взяли 100 мікрограмів ЛСД або плацебо. Після цього піддослідним протягом шести хвилин демонструвалися зображення осіб, що виражають страх, гнів, радість чи нейтральну емоцію.

Виявилося, що при вигляді людини, відчуває страх, у добровольців, які приймали диэтиламид d-лізергінової кислоти, зменшувався відгук в мигдалеподібному тілі — області мозку, що відповідає за формування негативних і позитивних емоцій. Це не залежало від зміни візуального сприйняття, за якого учасники могли б просто не розгледіти вираз облич, оскільки випробовувані могли правильно ідентифікувати гнів чи радість.

До речі, вчені розповіли, який вік у людини найщасливіший.