ua ru

Вченим вдалося оцінити висоту хвиль на озерах найбільшого з супутників Сатурна

Вченим вдалося оцінити висоту хвиль на озерах найбільшого з супутників Сатурна Фото: Титан (Кадр з відео YouTube/nstitans)

На Титані досліджували поверхню озер для посадки космічного апарата

Американським ученим з Університету Техасу в Остіні вперше вдалося виміряти висоту хвиль у вуглеводневих озерах на найбільшому з супутників Сатурна - Титані. Про це повідомляє Earth and Planetary Science Letters.

На думку дослідників, Титан з його озерами з рідкого метану є одним з головних місць Сонячної системи, куди варто направити космічну місію для пошуку життя. Тому вчені намагалися з'ясувати силу вітрів в атмосфері супутника.

"Наше дослідження показало, що хвилі не надто високі, а вітри, швидше за все, слабкі", - пояснила автор роботи Циріл Гріму.

Фахівці обробили радарні дані, надіслані апаратом Cassini під час обльоту Титану і оцінили висоту хвиль в трьох великих озерах супутника.

Виявилося, що хвилі в них не перевищують одного сантиметра в висоту та мають довжину близько 20 см. Тобто поверхня озер на Титані майже ідеально гладка і не повинна перешкодити можливій посадці на неї космічних апаратів.

До речі, Cassini показав "пропелери" в кільцях Сатурна.