Українські політики "палять" бюджети на низькопробних ботів у Facebook
Концентрація ботів на сторінках окремих політиків може досягати 50%
Більшість українських політсил і політиків використовують для свого просування в Facebook низькопробні фейкові акаунти - боти. До такого висновку прийшли в редакції сайту AIN.UA після аналізу існуючих сьогодні інструментів впливу на політичний вибір пересічного українського виборця в соціальній мережі.
З'ясувалося, що для створення видимості популярності в соцмережі, політики часто вдаються до послуг фрілансерів або команд, які керують цілими фермами ботів.
При цьому якість акаунтів, які використовуються в таких проектах, в більшості випадків не витримує жодної критики. Для їхнього закладу використовується примітивне ПЗ, а ведуться вони у більшості випадків вручну. Низькосортних ботів видають незаповнені профілі, одноманітний контент і відсутність особистих фотографій в стрічці. Це з головою видає бота людині, який захотів би в цьому розібратися.
Скріншот сайту (ain.ua)
В цей же час AIN описує профіль ідеального фейкового аккаунта, який неможливо відрізнити від аккаунта реального користувача. Основною запорукою успіху тут є максимальна автоматизація процесів із залученням людини лише для генерації смислів.
Видання стверджує, що в Україні вже з'явилися компанії, що надають такі послуги з 80% автоматизацією і саме на них повинні звернути свою увагу політики, які претендують на лідерство в соцмережах.
Поки ж більшість з них, не розбираючись в деталях, даремно витрачає гроші на роботу з примітивними акаунтами, не отримуючи очікуваного результату.
До речі, у топ-пропагандиста Путіна знайшли віллу в Італії і дещо ще.