ru ua

Українці створили "розумний" армійський автомобіль

Українці створили "розумний" армійський автомобіль Фото: Безпілотний КрАЗ (autokraz.com.ua)

Транспортний засіб було створено на базі армійського броньованого автомобіля КрАЗ-Спартан

Перший "розумний" український автомобіль випустив Кременчуцький автомобільний завод (КрАЗ). Машину оснастили автопілотом Pilotdrive з комплексом спеціальних датчиків, які дозволяють автомобілю легко орієнтуватися в дорозі, повідомляє прес-служба компанії.

Зараз уже завершено всі налагоджувально-випробувальні роботи за проектом "Безпілотний автомобіль КрАЗ", який може поповнити ряди української військової техніки.

Управляти таким автомобілем можна за допомогою планшета, "розумної рукавички" або операторської станції. Машина обладнана тепловізором і дальнометром.

"Основна мета створення безпілотного броньованого автомобіля КрАЗ – допомога військовим у зоні бойових дій для мінімізації ризиків та збереження життя особового складу при виконанні різних тактичних завдань. Крази на автопілоті відмінно впораються з перевезенням боєприпасів, продовольства, палива, медикаментів в зону бойових дій і поранених з цієї зони. Як правило, такі пересування пов'язані з великими ризиками бути підбитими, а невеликий і маневрений безпілотник КрАЗ-Спартан підбити буде непросто. Але якщо навіть і підіб'ють, то люди не постраждають", – повідомляє прес-служба.

Раніше львівські інженери розробили унікальний безпілотник для армії.