Рівень вуглекислого газу в атмосфері Землі переступив критичну позначку

STYLERНаука і техніка        25.10.2016 - 09:06
Фото: Карта забруднення повітря на Землі (mashable.com)
Фото: Карта забруднення повітря на Землі (mashable.com)

Крім того, в атмосфері істотно збільшилася концентрація метану та оксидів азоту

Вміст в земній атмосфері вуглекислого газу в 2015 році знову досягло критичного рівня. У попередній раз таке явище спостерігалося в 2013 році. Швидше за все, рівень СО2 вже не стане нижче. Про це повідомила Всесвітня метеорологічна організація (ВМО.

Згідно зі статистикою ВМО, в 2014-2015 роках викиди парникових газів в атмосферу залишалися на відносно стабільному рівні. Як вважають вчені, на зростання вмісту діоксиду вуглецю в атмосфері істотний вплив надав кліматичний феномен Ель-Ніньо.

Температурна аномалія, яка виникає в тихому океані, є причиною засух і повеней в різних частинах планети. Це призвело до ослаблення мусонних дощів в Південно-Східній Азії, посух в південній Австралії, на Філіппінах і в Еквадорі, снігопадів у США, аномальну спеку в Бразилії і повеней у Мексиці. Крім того, Ель-Ніньо послужило причиною того, що у тропічних лісів знизилася здатність поглинати з атмосфери діоксид вуглецю.

До речі, Ілон Маск описав свій сценарій колонізації Марса.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся