ua en ru

V століття до нашої ери: в Дніпропетровській області розкопали древніх кам'яних баб

V століття до нашої ери: в Дніпропетровській області розкопали древніх кам'яних баб Фото: Кам'яна баба (pixabay.com/ru/users/suglitskikh)

Знахідки перевезли в музей, де є ціла колекція таких статуй

У полях Дніпропетровської області археологи знайшли дві стародавніх кам'яних статуї. Одна з них датується V століттям до нашої ери, а друга - епохи енеоліту, або раннього бронзового століття. Про це йдеться в сюжеті "5 канала".

Статуї передали в Дніпропетровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького. Тепер колекція кам'яних статуй складається з 98 експонатів, але нові - найдавніші.

Відео: Недалеко від Дніпра знайшли стародавні статуї (youtube.com/5 канал)

"Рання неолітична стела відірвана від свого комплексу. Ми не знаємо, яким кургану або захоронення вона належала. Втім, для вивчення цієї монументальної культової скульптури це важливо. Скіфська знахідка дуже цікава, тому що у нас трохи в музеях, всього шість, скіфських статуй зберігається", - розповіла науковий співробітник історичного музею Дніпра Дарина Романчук.

Раніше археологи розкопали унікальну знахідку в Дніпрі.

На дослідницької майданчику були знайдені залишки вирезуба - вид риб, які раніше водилися в Самарі, а тепер перебувають на межі зникнення і занесені до Червоної книги України.

Крім того, археологи виявили могилу Миколи Чудотворця. Мощі Святого Миколая знайшли в незайманому храмі.

На думку багатьох дослідників, Святий Миколай був похований в церкві в Демре в 343 році нашої ери, а в XI столітті його останки були незаконно перевезені італійськими торговцями в місто Барі. Однак турецькі археологи вважають, що тіло було підмінено. Вони впевнені, що справжній Миколай Чудотворець залишився в Демре, а викрадені кістки належали невідомому місцевому священику.