ua en ru

Шкідливе ПЗ вже заразило більше 100 тисяч пристроїв в Україні

Шкідливе ПЗ вже заразило більше 100 тисяч пристроїв в Україні Фото: Клавіатура (pixabay.com/moritz320)

З 2015 року зловмисникам вдалося заразити більше 500 тисяч пристроїв

Дослідники словацької антивірусної компанії ESET виявили adware-кампанію Stantinko, що діє з 2012 року і вразила за цей час більше 100 тисяч пристроїв в Україні. Про це повідомляє Ain.ua з посиланням на дослідження ESET.

З 2015 року зловмисникам вдалося заразити більше 500 тисяч пристроїв. Найбільше постраждалих в Україні (33%) і Росії (46%).

Розробники Stantinko заробляли через встановлення розширень для браузера Chrome, які вставляли рекламу і займалися кліканням на рекламні оголошення без відома користувача.

Проте, як наголошується, шкідливий сервіс, який встановлювався на комп'ютер жертви, дозволяв хакерам виконувати будь-які дії. Дослідники відзначали випадки встановлення шкідливого ПЗ, що проводило масовий пошук в Google і атакувало панелі адміністраторів Joomla та WordPress, з метою їх злому та продажу.

Виявлена компанія також примітна тим, що зловмисникам вдалося приховувати активність шкідливого ПЗ протягом п'яти років.

Перенаправлення користувача або вбудовування реклами дозволяло операторам Stantinko заробляти на трафіку, який вони надають рекламодавцям.

У Stantinko також був спеціальний модуль для Facebook, який дозволяв створювати через заражені комп'ютери акаунти в соцмережі, лайкати сторінки і додавати друзів.

До речі, вірус "Petya.А" висміяли в карикатурі".