Запорізькі вчені зробили дивне відкриття на основі знахідки мінералу

Запорізькі вчені зробили дивне відкриття на основі знахідки мінералу
Фото: Археологи (pixabay.com)

Знайдений мінерал використовується в медицині

Вчені в Запорізькій області виявили знахідку, яка доводить, що люди, які жили близько шести тисяч років до нашої ери, в період пізнього кам'яного віку, на території нинішнього Мелітополя, примудрялися торгувати з територіями, розташованими за тисячі кілометрів – в сучасній Туреччині. Про це повідомляє "РІА-Мелітополь".

Протягом останніх трьох років в місті були проведені масштабні роботи з інвентаризації та паспортизації пам'яток культури. В першу чергу, дослідження проводяться для уточнення сучасного історико-археологічного плану Мелітополя.

Голова громадської організації "Нова археологічна школа" Олег Тубальцев розповів, що під час інвентаризації пам'ятки археології "Семенівка 1" був виявлений неолітичний шар і вперше доведений факт торгівлі з території Малої Азії та Південного Кавказу.

Запорізькі вчені зробили дивне відкриття на основі знахідки мінералуФото: Обсидіан (ria-m.tv)

Цей факт доводить обсидіан – досить рідкісний мінерал, який відноситься до різновидів вулканічного скла. За мірками того часу - колосальну відстань. Відбувається він з Туреччини. І тепер учені можуть без сумніву підтвердити контакти населення нашої території і території, де зараз розташована Туреччина в період 6 тисячоліття до н. е.. Як це відбувалося їм ще тільки належить з'ясувати.

Нагадаємо, що український вчений зробив гучну заяву про Україну.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся