"Знайдеться наслідувач": російський шоумен звернув увагу на важливий аспект у трагедії в Керчі

Четвер 18 жовтня 2018 15:22
"Знайдеться наслідувач": російський шоумен звернув увагу на важливий аспект у трагедії в Керчі
Колаж РБК-Україна

Для того, щоб підлітки перестали робити подібні злочини, потрібно виробити спеціальний механізм

Відомий російський шоумен Максим Галкін відреагував на трагедію в Керчі, під час якої 18-річний студент скоїв масове вбивство в політехнічному коледжі. Про те, як запобігти подібному, він написав на своїй сторінці в Instagram.

Максим Галкін вважає, що для того, щоб унеможливити подібні трагедії у майбутньому, потрібно розробити спеціальні механізми, які допоможуть зупиняти підлітків від жорстокості.

"Страшна трагедія в Керчі - це один з тих випадків, які вражають суспільство і змушують задуматися про можливості запобігання подібного в майбутньому. Випадки бійні в школах ще років двадцять тому були виключно американським явищем, але вже в новітній час перекинулися в Європу. Росія зіткнулася з цим вперше в Пермі і Улан-Уде. В моєму розумінні є два важливих аспекти, які можуть знизити ймовірність повторення таких трагедій", - написав Максим Галкін.

Він пояснив, що робота повинна проводитися в першу чергу з викладачами, яких потрібно навчити на що в поведінці підлітків варто реагувати в першу чергу.

"Перше - це розробка методичок для викладачів (і я думаю, можна взяти те, що вже, напевно, є на Заході з їх досвідом), в яких будуть чіткі інструкції та поради, як розпізнавати підлітків, схильних до насильства. Фрази: "я вас всіх вб'ю", або "постріляю по живих мішенях", суїцидальна і агресивна риторика у пабликах, інтерес до зброї - все це повинно помічатися вчителями і до таких учнів потрібен особливий підхід. Я впевнений, що в США/Європі такі тести вже є. Це дуже важливо, набагато важливіше, ніж охорона/метал-детектори", - розповів шоумен.

Другим пунктом Максим Галкін позначив роботу зі ЗМІ. Він пояснив, що детальний опис подібних злочинів розбурхує підлітків і штовхає на наслідування.

"Другий важливий аспект: це ЗМІ. Мас-медіа в таких випадках працюють як детонатори наступних випадків. Найстрашніше, що широке висвітлення особи нападника в телевізорі, пресі та інтернеті, героїзує його в очах потенційних наслідувачів з подібною психікою. Чим більше телевізор буде розповідати про вбивцю, знайомити з подробицями його життя, як його звали, як він виглядав, тим більше ймовірність повторення такої трагедії десь ще. Чим чіткіше і простіше медіа сформулюють його мотиви і причини звірства, тим швидше знайдеться імітатор. Чітким вигляд вбивці повинен бути для педагогів, які можуть зіткнутися з таким, а в пресі/телевізорі він повинен бути максимально розмитий, як би ток-шоу не хотіли нагріти руки на сенсації. На мій погляд треба говорити про трагедії, про явище в цілому, але не копатися публічно в стрілках, щоб не робити його хоч і анти-, але героєм цієї історії. Лиходії теж нині модель для поведінки. Ще раз глибокі співчуття сім'ям і близьким загиблих і якнайшвидшого одужання пораненим", - резюмував шоумен.

"Знайдеться наслідувач": російський шоумен звернув увагу на важливий аспект у трагедії в Керчі

Скріншот поста (instagram.com/maxgalkinru)

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що з'явилися моторошні дані про студента, який влаштував масове вбивство в Керчі.

А також ми повідомляли про те, що стало відомо, що послужило мотивом злочину для стрільця.

Відео: РБК-Україна

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся