"Не знаю, чому їх там вчать": Азаров назвав президента Франції неосвіченим

Азаров назвав президента Франції неосвіченим
Анна Ярославна (Колаж РБК-Україна)

Екс-прем'єр-міністр України заявив, що Ярослав Мудрий – не київський князь

Колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що назвати лідерів ЄС освіченими людьми буде сильним перебільшенням. Відповідне відео опубліковане в YouTube.

Причиною такого "умовиводу" став скандал у зв'язку з національною приналежністю дочки князя Ярослава Мудрого Анни Ярославни.

За словами Азарова, Анна не могла бути київською княжною.

"Я багато спілкувався з європейськими лідерами, і сказати, що вони освічені, - перебільшення дуже серйозне. Я взагалі не знаю, чому їх в Ітонах або в Йелях навчають, у всякому разі, я не міг ніколи сказати, що зі мною розмовляє людина глибоко освічена, яка володіє серйозними знаннями в галузі історії", - зазначив Азаров.

Він додав, що справа, мабуть, не в президенті Франції Еммануелі Макроні, а в тих, хто готував йому промову, оскільки незрозуміло, "як він там у школі вчився на двійки, трійки, можливо за скороченою програмою".

При цьому зазначив, що апарат президента міг би відкрити "якісь енциклопедії".

Азаров заявив, що "ніякої Київської Русі ніколи не існувало, вона була придумана у 18 столітті", а Ярослав Мудрий був російським князем.

"Існує апарат, який міг би відкрити енциклопедії, матеріали, подивитися. Анна не могла бути київською, вона була руська княжна, дочка Ярослава Мудрого, який ніколи себе ніяким київським князем не називав. Він був російським князем", - заявив він.

Акцентувавши увагу на неосвіченості Макрона, який назвав Анну київською княжною, Азаров додав, що "Бог з ним, з Макроном, Макрони приходять і йдуть".

Ситуацію, що виникла навколо Анни Ярославни, Азаров назвав шулерськими історичними іграми.

"Коли був Путін - начебто руська княжна, коли приїхав Порошенко, то вона стала київською княжною. Несолідно, на рівні такого президента і такої країни....хоча шкодую, але Франція в останні роки втратила своє значення великої держави", - сказав Азаров.

Відео: Микола Азаров - про Анну Ярославну і Макрона (Presscentr AiF)

Раніше у Кремлі відповіли на слова Макрона про Анну Ярославну.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся