ua en ru

У Гарварді вручили Шнобелівську премію за найбезглуздіші винаходи

У Гарварді вручили Шнобелівську премію за найбезглуздіші винаходи Колаж РБК-Україна

Нагородження проходитиме щорічно за участю нобелівських лауреатів

У четвер, 14 вересня, в Гарвардському університеті відбулася 27 церемонія вручення Шнобелівської премії за найбезглуздіші винаходи і досягнення в науці, повідомляє "Еспресо".

Відео: Вручення Шнобелівської премії (youtube.com/ImprobableResearch)

1. Фізика

У цій області премію отримав Марк-Антуан Фардін за роботу "Про реологии кішок", в якій вчений з'ясовував, чи може кішка одночасно перебуває в рідкому і твердому агрегатному стані. За основу він узяв фотографії кішок, які залізли в ємності. Так, він встановив, що більш дорослі кішки "розтікаються" швидше, ніж кошенята.

alt

Фото: Кішка (pixabay.com/ru/users/Samueles)

2. Економіка

Австралійці Метью Роклофф і Ненсі Грір з'ясували, що гравці в казино схильні робити менш високі ставки після того, як потримають в руках крокодила. Ті, хто сидів поруч з крокодилом і відчував негативні емоції, робили ставки менше, ніж ті, кому рептилія подобалася.

3. Анатомія

Джеймс Хіткот встановив, що після досягнення 30 років вуха людини починають збільшуватися в розмірах приблизно на два міліметри кожне десятиліття.

4. Біологія

Вчених з Японії, Бразилії та Швейцарії дізналися, як у самки і самці роду Neotrogla змінюються статевими ролями.

5. Гідродинаміка

Команда з США і Південної Кореї з'ясувала, що не розплескати кави при ходьбі. Це залежить від ємності, в якій знаходиться напій, і з якою швидкістю пересувається людина. Наприклад, при повільній ходьбі кави в винному келиху розхлюпується сильніше, ніж при швидкій, а в у звичайній чашці поводилося навпаки.

alt

Фото: Кава (pixabay.com/ru/users/StockSnap)

6. Харчування

Фернандо Іто, Енріко Бернар, і Родріго Торрес (Бразилія, Канада, Іспанія) зробили перший науковий доповідь про наявність людської крові в раціоні кажанів виду мохноногих вампірів.

7. Медицина

Французькі нейробіологи довели, що в мозку у деяких людей існує особлива область, яка відповідає за огиду до запаху і смаку сиру.

8. Пізнання

Група вчених з Італії, Іспанії та Великобританії, які визначили, що багато ідентичні (монозиготні) близнюки не можуть розрізнити один одного на фотографіях.

alt

Фото: Близнюки (pixabay.com/ru/users/zilaseger)

9. Акушерство

Іспанські вчені довели, що плід більш активно реагує на музику, якщо програвати її в піхві матері, а не на поверхні живота.

10. Премія миру

Група вчених з Цюріхського університету довела, що гра на музичному духовому інструменті аборигенів Австралії діджеріду полегшує симптоми апное (часті зупинки дихання уві сні) і зменшує хропіння.

Раніше визначили найпопулярніші телевізійні шоу в світі.