ua en ru

Стало відомо, в якій країні щорічно страчують сотні людей за звинуваченням у "чаклунстві"

Стало відомо, в якій країні щорічно страчують сотні людей за звинуваченням у "чаклунстві" Фото: Абориген (pixabay.com)

Самосуд в таких випадках відрізняється особливою жорстокістю

Папуа-Нова Гвінея застрягла в Середньовіччі: щорічно під схвальні вигуки співгромадян тут страчують за звинуваченням у чаклунстві сотні жінок і чоловіків. Про це розповідає журналіст Анна Павленко у виданні "Новое Время".

"Ворожнеча між сусідніми громадами - звична справа для острівної держави, де проживає більше тисячі різних етнічних груп. Папуаси вірять, що удача в битві, як і загальне благополуччя людини, залежить від прихильності духів, а задобрити їх допомагають магічні ритуали. Але з магією на цих островах потрібно бути обережним: якщо односельці запідозрять, що хтось використовує магію зі злими намірами, на нього чекає суворе покарання", - говорить Анна.

Щороку в Папуа-Новій Гвінеї вбивають сотні жінок і чоловіків, яких підозрюють в застосуванні чорної магії. За оцінками ООН, напади на "відьом" і "чаклунів" відбуваються тут щотижня.

"Самосуд в таких випадках відрізняється особливою жорстокістю: жертв катують, калічать, а іноді вбивають, спалюючи заживо, зіштовхуючи зі скелі, відрізаючи голову або забиваючи камінням. Шансів виправдатися у нещасних немає", - додає журналістка.

Жертвами звинувачень в чаклунстві найчастіше стають беззахисні жінки: літні, овдовілі або ті, кому заздрять, - прогресивні і заможні.

За даними міжнародної правозахисної організації Amnesty International, в цій країні жінок в шість разів частіше звинувачують в чаклунстві, ніж чоловіків. Саме тому Папуа вважається одним з найнебезпечніших місць на планеті для жінок. За даними ООН, від домашнього насильства тут постраждали більше 65% папуасок, а сексуальному насильству піддалася половина жіночого населення країни.

Раніше стало відомо, як злочинці продають українців за кордон.