Вчені розповіли, коли відбудеться перше місячне затемнення в 2018 році

Вчені розповіли, коли відбудеться перше місячне затемнення в 2018 році
Фото: Затемнення (pixabay.com/ru/users/TheDigitalArt)

Воно відбудеться в період Блакитного Місяця

Серію з п'яти затемнень, в тому числі найтриваліше за 100 років повне місячне затемнення, а також три комети побачать жителі різних регіонів світу в новому році. Про це повідомляє ТАСС.

В 2018 році відбудеться п'ять сонячних і місячних затемнень. Одне з них триватиме 1 годину 43 хвилини і стане найтривалішим за 100 років.

Така незвичайна тривалість пов'язана з тим, що під час затемнення центр Місяця буде практично точно співпадати з центром земної тіні. Земля розташується між Сонцем і Місяцем і затулить супутник від світла.

Повне місячне затемнення відбудеться 31 січня. Особливим цю подію робить той факт, що вона відбудеться в період Блакитного Місяця (це другий повний Місяць місяця). Обидві події не співпадали з 1866 року і до 2028 року вони не повторяться.

Місячним називається затемнення, яке настає в момент, коли Місяць входить в конус тіні, яку відкидає Земля. Пляма тіні Землі на відстані 363 тисяч кілометрів (мінімальна відстань Місяця від Землі) складає близько 2,6 діаметрів Місяця, у зв'язку з чим Місяць може бути цілком затінена. Коли Місяць під час затемнення повністю входить у тінь Землі, мова йде про повне місячне затемнення.

Нагадаємо, що український астролог дав страшний прогноз на 2018 рік.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся