ua en ru

Що про Україну та українців кажуть в російських телепередачах

Що про Україну та українців кажуть в російських телепередачах Фото: Інформація в російських ЗМІ далеко не завжди об'єктивна

Styler вирішив згадати найбільш "яскраві" висловлювання про Україну і українців на російських телеекранах

У світлі недавнього скандалу навколо телеканалу СТБ, який показав програму за участю військових з РФ, редакція Styler вирішила згадати найбільш одіозні російські передачі, ток-шоу та розважальні програми, в яких згадується Україна.

Останнім часом Україна - мабуть, найулюбленіша тема російських журналістів. На жаль, об'єктивність - останнє, чим можуть похвалитися дані "аналітичні міркування".

"Давай Одружимося" (випуск від 06.04.2015): "Потрібно виживати, ви ж з України"

"26-річний Андрій шукає дівчину, яка любить цирк. Він ніколи не одружується на дівчині, яка носить кросівки з спідницею і фарбує нігті чорним лаком", - йдеться на початку передачі.

Здавалося б, невинне шоу. "Українському клоуну" Андрію шукають наречену.

Але особливо ріже слух випадково кинута фраза ведучої Лариси Гузейвой: "Ну, треба або виживати, ви ж з України, господи боже мій, або сидіти соплі на кулак намотувати і говорити: зате з сином".

Comedy Club гумору про Україну: "Конча-Заспа Эірлайнс"

Ургант і "порубані жителі українського села"

Безумовно, згадується гучний жарт російського ведучого Івана Урганта, якому, до речі, довелося принести вибачення за "гострий язик".

Переходимо до "хардкору". Російське громадсько-політичне ток-шоу "Час покаже" (виходить на "Першому каналі") – одна з тих передач, де тема України завжди "в тренді". При це про об'єктивність таких сюжетів, на жаль, доводиться тільки мріяти.

"Час покаже" (випуск від 23.06.2015): "Україна – це наша країна, там 20 млн росіян"

Таке гучне висловлювання дозволив собі російський телеведучий Петро Толстой у відповідь на коментар українського політолога Вадима Чорного.

"Заберіть свої танки з Донбасу. Ми прийдемо, ми знищимо ваших відпускників. Ми їх відправимо вам назад в цинковій упаковці, щоб ви могли їх поховати в безіменних могилах... Залиште нас у спокої", - закликав Чорний.

Безумовно, російські ЗМІ назвали таку заяву українського політолога "істерикою", "неконтрольованими емоціями", які, нібито, добре характеризують українське суспільство в цілому.

"Україна – це наша країна, там 20 млн росіян. Ви що, смієтеся, чи що, куди ми заберемось? Я пропоную вам приїхати в Росію, а ви мені говорите про цинкові труни. Приїжджайте до нас на Колиму", - порадив Петро Толстой.

"Час покаже" (випуск від 05.12.2016): "Україна: похорони Радянського Союзу в головах"

"І знову на порядку денному Україна", - з таких слів починається черговий випуск ток-шоу "Час покаже".

І дійсно, в який раз російські телеведучі заговорили про Україну.

В цей раз творці передачі міцно вчепилися за заяву Петра Порошенка, яку він виголосив у Варшаві на конференції "Форум лідерства" з нагоди 25-ї річниці визнання Польщею незалежності України.

Слова Президента України перекрутили й "розірвали" на незв'язні цитати.

Загалом, ведучі "знайшли пояснення, за що воює Україна" і пояснення це: "Україна воює, щоб поховати Радянський Союз в головах деяких".

Будь-які роз'яснення та доводи українських експертів, звичайно ж, на демагогію ведучих не діють.

"Час покаже" (випуск від 27.12.2016): "Близькі люди в Україні – в біді. Там всі хворі"

Суть цього ефіру: "В Україні всі люди хворі".

"Я вчора була біля російського посольства. Там величезна кількість квітів, свічок. Туди приїжджають люди різні: і пішки приходять і приїжджають на джипах. Те, що ви показали в Кривому Розі – це правда. Але таких людей, божевільних, їх все менше і менше, їх спеціально показують по всіх телевізорах на українських олігархічних каналах, щоб думали, що всі українці такі. Ні, це 5%, вже менше. Зараз таких, як я – 95%, але нас просто глушать, проти нас влада працює. Весь українських народ сумує з приводу цієї страшної трагедії", - зауважила Вікторія Шилова, лідер українського громадського руху "Антивойна" з приводу катастрофи літака Ту-154.

У випуску згадали і Турчинова, і Різдво, і міжрелігійну війну.

"Прямий ефір" (березень 2014): "Кого підняла наверх піна Майдану?"

"Прямий ефір" — громадське ток-шоу, що виходить на телеканалі "Росія-1". Шоу вже встигло придбати характер скандального.

Під час одного з ефірів ведучий Борис Корчевніков (той самий милий "кадет" Ілля Синіцин) і ряд експертів намагаються розкрити тему "Маскі-шоу Майдану: у чиїх руках Україна?".

Говорили про Дмитра Яроша, який "вже багато років намагається повторити долю єфрейтора Гітлера", про "голодні бунти" в Україні, американських політтехнологіях, звичайно ж, згадали і Авакова, розкрили його таємне захоплення – "заговорила одна з жертв міністра – неповнолітній хлопець".

Недільний вечір з Володимиром Соловйовим від 17.04.16: "Відновити економіку України без Росії не вийде"

Програма НТВ "Місце зустрічі" (випуск від 28.09.2016): "Баран" не дає вести передачу

Фрагмент досить гучний.

Під час обговорення теми про збитий Боїнг МН17, ведучий телепроекту "Місце зустрічі" Андрій Норкін вигнав зі студії українського блогера Сергія Запорізького прямо під час прямого ефіру, який "постійно його перебивав і провокував скандал у студії".

Російського журналіста розлютили слова українця: "Ви обманюєте".

Ведучий грубо виштовхав українця та ще й обізвав "бараном". При цьому глядачі активно підтримали такі дії журналіста.

Кому цікаво, повна версія передачі ось:

Сергій Доренко: "По факту ж вони (ред. - українці) шістки у всього білого світу"

Youtube-канал скандального російського журналіста Сергія Доренка – по промиванню мозку може змагатися хіба що з виступами Дмитра Кисельова.

Чого тільки варте: "Але ж українці тепер європейці, або, принаймні, вважають себе такими. Їх євровибір не скасувати. За фактом ж вони шістки у всього білого світу».

Або ось думка: "Головну небезпеку своєї національної ідентичності сучасні українці бачать у величезному пенісі російського президента".

"Нехай говорять" (Випуск від 28.10.2015): Український батько

Під кінець трохи зменшуємо градус.

"Довгі роки 29-річна Ольга просила маму розповісти хоч щось про рідного батька і лише нещодавно, після вечірнього випуску новин, де йшла мова про події на Україні, жінка перервала мовчанку. Мати відкрила дочці ім'я батька — Олег. Мати розповіла, що 30 років тому він приїхав на Далекий Схід по комсомольській путівці з Донецької області, а також зізналася, що рідний батько Олі навіть не підозрює, що у нього є дочка".

Загалом, кінцівка, ніби як, позитивна. "Український батько" визнає помилки минулого, у нього велика сім'я, своє господарство, доньку він приймає. Але ось негативне ставлення до батька у глядачів залишається. Як говориться, помотросив і кинув.