ru ua

Переможець 5 сезону "МастерШеф" буде змінювати шкільне харчування

Переможець 5 сезону "МастерШеф" буде змінювати шкільне харчування Переможець "МастерШеф-5" Євген Клопотенко (Фото: stb.ua)

Євген Клопотенко отримав грант на зміну харчування в школах

Талановитий кухар зможе написати і впровадити збірник рецептур для харчування в шкільних закладах. Відомо, що до цього моменту діючий збірник останній раз коректувався в 1991 році, а був виданий ще в далекому 1957.

Євген, який став ідеологом і керівником цього проекту, вважає, що пріоритети харчування школярів давно змінилися, але до цього нікому не було діла. Сам же хлопець вважає якісне і збалансоване харчування необхідним для кращого навчання: "Збірник рецептів розроблявся в повоєнний час, і головними критеріями тих років були калорійність і поживність. Наприклад, манка - не корисний, але дешевий, простий і калорійний продукт. І через півстоліття для дітей готують за тими ж технологіями: подають манку з грудочками і кип'яченою сметаною, злиплий і гумовий гуляш. Шкільне харчування - частина навчального процесу. Чому б нам реформувати не тільки шкільну програму, а й шкільне харчування? ".

Фундація "Ашан для молоді" проспонсорувала проект і виділила 314 тисяч гривень на його реалізацію. Всі ці гроші допоможуть найняти великий штат професіоналів у сфері харчування, придбати продукти харчування, а також отримання документації на дозвіл від державних органів, перевірку рецептів. На реалізацію ідеї піде 6 місяців.