Американські біологи виростили людське серце з клітин шкіри

Дослідники з Центральної лікарні Массачусетсу виростили функціонуючу серцеву тканину, використовуючи стовбурові клітини, отримані з клітин шкіри самого пацієнта
При подальшому розвитку цієї технології медики зможуть використовувати генетичний матеріал пацієнта для вирощування органів спеціально під нього, повністю виключаючи таким чином ризик відторгнення при пересадці.
У доповіді вчені відзначають, що на сьогоднішній день понад 25 мільйонів чоловік на планеті страждають серцевою недостатністю. Тільки в США близько 4000 пацієнтів чекають операції з пересадки серця, але в силу різних причин, в тому числі нестачі донорських органів, щороку американським лікарям вдається провести таку операцію лише для 2500 осіб.
В ході експерименту дорічки шкіри вчені перетворили в стовбурові з допомогою техніки, що використовує матричні РНК. Отриманим стволовим клітинам потім надали стимул виростити серцеву м'язову тканину. Зростаюче серце помістили в біореактор для імітації умов всередині людського тіла, і тканина нормально відповіла на електричну стимуляцію, при цьому продовжуючи зростання.
Незважаючи на всі досягнення сучасної науки, виростити повноцінне серце для дорослої людини з клітини - питання майбутнього, нехай і не настільки віддаленого. І все ж отримані результати можуть в найближчому часі допомогти людям з серцевими захворюваннями. Нова техніка дозволяє заново виростити тканину у пошкодженому серце, і повна трансплантація в результаті пацієнту просто не знадобитися.
З подробицями дослідження (англійською мовою) можна ознайомитися на сайті наукового видання Circulation Research.
Раніше Styler розповідав, як очистити легені після куріння.