ua en ru

У Британії собаки будуть допомагати лікувати хворих

У Британії собаки будуть допомагати лікувати хворих Фото: Собаки (unsplash.com/Angelina Litvin)

Спеціалісти дізналися, як контакт з тваринами допомагав людям відновити здоров'я

У лікарнях потрібно пускати собак та інших тварин в палати, щоб допомагати пацієнтам. Такої думки дотримуються в британському Королівському коледжі сестринської справи (RCN), передає BBC.

Фахівці зробили такі висновки, зібравши численні історії про те, як контакт з тваринами допомагав людям відновити здоров'я

Було проведене опитування, в якому взяли участь 750 медсестер. 82% опитаних сказали, що тварини можуть допомогти пацієнтам бути більш фізично активними, а 60% респондентів впевнені, що тварини покращують самопочуття. Однак, у більшості медзакладів, де працюють опитані, тварини заборонені.

Аманда Чізли, яка працює над загальнонаціональними рекомендаціями щодо тварин в лікарнях, вважає, що така заборона пов'язана з думкою, ніби домашні улюбленці будуть поширювати інфекції в закладах охорони здоров'я, а також "іншими міфами" щодо загроз присутності тварин в палатах.

Експерт зазначила, що є вдалі приклади, коли лікарні робили присутність тварин безпечною. Один маленький пацієнт, наприклад, був дуже наляканим, і не міг погодитися на необхідну для порятунку від раку процедуру. Однак хід справи змінив пес, який супроводжував дівчинку до анестезіолога та залишався з нею потім.

"Собака заспокоїла її, значно зменшивши страждання для неї та її батьків. Нарешті, це дозволило лікарям врятувати її життя", - зазначила Чізли.

Також натреновані собаки можуть допомогти з рухливістю та фізіотерапією, і можуть відвернути увагу пацієнта (наприклад, коли дитина боїться уколів).

Щодо того, що домашні тварини можуть поширювати інфекції, фахівець відзначила, що їх можливо усунути, переконавшись, що вони не ходять з палати в палату або від пацієнта до пацієнта, а закріплені за конкретною людиною в конкретний час.

У свою чергу власникам доведеться забезпечити своєчасну вакцинацію улюбленців, а також дбати про чистоту їх лап.

До речі, у КМДА хочуть змінити рішення щодо захисту вуличних котів.