Британські біологи дізналися про новий спосіб жити довше

Британські біологи дізналися про новий спосіб жити довше
Фото: Сім'я (unsplash.com/Shelby Deeter)

Названий ще один чинник довголіття

Британські вчені з Ексетерського університету з'ясували, що великі сім'ї та міцні соціальні зв'язки допомагають приматам жити довше. В ході дослідження за 21 рік вчені вивчили близько тисячі макак-резусів в Пуерто-Ріко. Біологи переконані, що результат можна застосувати до людини. Про це повідомляє Phys.org.

В якості показника кількості соціальних зв'язків у приматів дослідники взяли число близьких у індивіда. З'ясувалося, що кожен родич знижував імовірність смерті тварини в найближчий рік на 2,3%.

Однак такий взаємозв'язок не виявили у літніх самок. На думку дослідників, причиною є розходження в поведінці у старого покоління приматів і молодих мавп.

Тварини схильні проявляти агресію, щоб зайняти важливе місце в групі, і бажають, щоб інші члени колективу дбали про них, наприклад, допомагали позбавлятися від паразитів. Макаки-резуси похилого віку були більш вибагливі в соціальних зв'язках. Це знижувало їхню кількість, незважаючи на наявність великої родини.

Вчені переконані, що результати дослідження допоможуть дізнатися, як стародавні люди співіснували один з одним, і як це впливало на якість їх життя. Відзначається, що еволюція могла сприяти розвитку первісних суспільств завдяки соціальним зв'язкам, які позитивно позначаються на довголітті.

До речі, розкрито три основних секрети довголіття.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся