Британські біологи дізналися про новий спосіб жити довше

Четвер 18 травня 2017 22:52
Британські біологи дізналися про новий спосіб жити довше
Фото: Сім'я (unsplash.com/Shelby Deeter)

Названий ще один чинник довголіття

Британські вчені з Ексетерського університету з'ясували, що великі сім'ї та міцні соціальні зв'язки допомагають приматам жити довше. В ході дослідження за 21 рік вчені вивчили близько тисячі макак-резусів в Пуерто-Ріко. Біологи переконані, що результат можна застосувати до людини. Про це повідомляє Phys.org.

В якості показника кількості соціальних зв'язків у приматів дослідники взяли число близьких у індивіда. З'ясувалося, що кожен родич знижував імовірність смерті тварини в найближчий рік на 2,3%.

Однак такий взаємозв'язок не виявили у літніх самок. На думку дослідників, причиною є розходження в поведінці у старого покоління приматів і молодих мавп.

Тварини схильні проявляти агресію, щоб зайняти важливе місце в групі, і бажають, щоб інші члени колективу дбали про них, наприклад, допомагали позбавлятися від паразитів. Макаки-резуси похилого віку були більш вибагливі в соціальних зв'язках. Це знижувало їхню кількість, незважаючи на наявність великої родини.

Вчені переконані, що результати дослідження допоможуть дізнатися, як стародавні люди співіснували один з одним, і як це впливало на якість їх життя. Відзначається, що еволюція могла сприяти розвитку первісних суспільств завдяки соціальним зв'язкам, які позитивно позначаються на довголітті.

До речі, розкрито три основних секрети довголіття.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся