ua en ru

"Втрачатимемо націю": експерт пояснив, чому потрібно готувати дівчат до безпечного майбутнього материнства

"Втрачатимемо націю": експерт пояснив, чому потрібно готувати дівчат до безпечного майбутнього материнства Фото: Матір та дитина (pixabay.com/freestocks)

Педіатр зробив важливе застереження щодо майбутнього українців

Якщо в Україні не готувати дівчат до безпечного майбутнього материнства, то втрачатиметься нація. Таку думку висловив директор Інституту педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України, академік НАМНУ, Президент Асоціації педіатрів України Юрій Антипкін, передає "Голос України".

Він також розповів, як можна покращити загальний стан здоров’я школярів.

"До першого класу йдуть 13 відсотків здорових підлітків, закінчують школу – чотири Тобто процес навчання поєднується з погіршенням стану здоров’я. Це неприпустимо. У нас є розробки, які дають змогу зберігати його школярам. Ми відпрацювали такі моделі разом із педагогами, гігієністами, педіатрами. Візьмемо проблему "шкільне молоко". У 83 країнах її не існує", - зазначив експерт.

"Чому ж у нас, в аграрній країні, не можна давати школярам склянку молока? Це покриває і білковий дефіцит, і кальцієвий, і мінеральний. Скажу, що наші програми вартують загалом 300 гривень на дитину на рік. Якщо органи місцевого самоврядування їх забезпечать, то ситуація з дитячим здоров’ям істотно поліпшиться", - відзначив Антипкін.

"Не менш актуальною є проблема збереження репродуктивного здоров’я дівчаток і хлопчиків. У нас воно катастрофічно погіршується. І якщо ми не готуватимемо дівчат до безпечного майбутнього материнства, то втрачатимемо націю. Діти у нас народжуватимуться слабкі або не народжуватимуться зовсім, оскільки коефіцієнт неплідності підвищуватиметься", - підкреслив медик.

До речі, чоловік вагітної жінки розповів про їхню майбутню дитину.

Чоловік вагітної Жанни Власенко, яка постраждала у страшному ДТП в Харкові 18 жовтня, розповів, як себе почуває його дружина і розкрив стать майбутньої дитини.

У лютому у подружжя повинна народитися дівчинка. Сама Жанна почуває себе вже краще, нормально їсть, спілкується з рідними, але досі скаржиться на головний біль та біль у нозі. Дитина теж почувається добре, за її стан спостерігають лікарі.

Володимир Жолудь зазначив, що має намір судитися з Оленою Зайцевою, яка збила людей на тротуарі 18 жовтня.