ua en ru

"Бувають маніпуляції": лікар розповів, чи будуть в Україні штрафуватимуть за відмову від вакцинації

"Бувають маніпуляції": лікар розповів, чи будуть в Україні штрафуватимуть за відмову від вакцинації Фото: pixabay.com/dfuhlert

Він додав, що в Україні величезна кількість фіктивно вакцинованих дітей

Доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти імені п. Л. Шупика Федір Лапій розповів про можливості введення штрафів за відмову від вакцинації в Україні. Про це він повідомив в інтерв'ю для Styler.

За його словами, все залежить від народних депутатів, але лікар вважає малоймовірним ухвалення такого рішення найближчим часом.

Федір зазначив, що на цю тему дуже багато маніпуляцій.

"Нещодавно розійшлася історія про те, що в Швеції нібито заборонили вакцинацію. Новина виявилася фейком. По-перше, вакцинація в Швеції не була обов'язковою. По-друге, парламентаріям Швеції подавали цю ініціативу саме противники вакцинації. Вони заздалегідь знали, що це не пройде, щоб потім маніпулятивно використовувати цей факт і сказати, що в Швеції вакцинацію заборонили", - говорить Лапій.

"Бувають маніпуляції": лікар розповів, чи будуть в Україні штрафуватимуть за відмову від вакцинації

Фото: freepik.com

Лікар додав, що він є прихильником того, щоб у питаннях вакцинації в Україні робити більше ліберальних кроків.

"Всі ми знаємо, що у нас величезна кількість фіктивно вакцинованих дітей. Про це знають мами на дитячих майданчиках. До мене приходять на прийом, показують довідку. Кажуть: "Федір Іванович, ось це ми собі дописали. Чого ви на нас так дивитеся? Так всі мами роблять, так зробили всі мої подружки пішли і домовилися з лікарем/медсестрою/фельдшером". Тоді постає питання: які прогнози щодо вакцинації ми можемо робити в такій ситуації?" – сказав лікар.

Він вважає, що введення штрафів лише збільшить кількість фіктивних вакцинацій.

Раніше повідомлялося, що Федір Лапій розповів про епідемію кору в Україні.

Топ-10 розвінчаних міфів від Уляни Супрун