ua en ru

Дієти для схуднення: яку вибрати

Дієти для схуднення: яку вибрати Фото: Вибираємо систему схуднення під себе

В Інтернеті можна знайти сотні дієт. Про те, як не розгубитися в їх кількості і яку вибрати - читайте в нашому матеріалі

Моделі plus size тільки починають робити перші повноцінні кроки по подіумах світу, але в масовій свідомості місце ідеалу міцно займає образ тонкої, повітряної красуні. Так що поки мало знайдеться жінок, які не хотіли б знати, які дієти для схуднення найефективніші.

Яка дієта краще для схуднення

Будь конкурс на звання самого-самого передбачає строгий відбір за кількома критеріями. Щодо дієт загальноприйнятими вважаються 3 класичних параметра:

1. Результативність і тривалість досягнутого ефекту;

2. Зручність;

3. Нешкідливість для здоров'я.

Прощайте, кілограми! Саме прощайте, а не до побачення - проста, але не елементарно досяжна мрія борців із зайвою вагою. При найменшій слабке скинуте з подвоєним ентузіазмом повертається на колишнє місце. Перемога над цим сумним феноменом - один з найважливіших ознак дієвості обраної методики схуднення.

Майже у всіх словосполучення "ефективна дієта" викликає стійкі асоціації з обмеженнями і муками. Тому питання, на якій дієті краще сидіти, щоб на шляху до краси відчувати мінімум дискомфорту і не доводити справу до голодної непритомності, хвилює кожного, хто вирішив зайнятися своїм зовнішнім виглядом. Інакше складно витримати більше тижня, не кажучи вже про більш тривалому терміні. Продукти повинні бути доступними і досить поживними, а приготування страв не може займати добу безперервно.

Дієти для схуднення: яку вибрати

Фото: Необхідність відмовитися від улюблених продуктів лякає наважилися сісти на дієту

Стрункість будь - яку ціну- поганий орієнтир. Авітаміноз, дефіцит мікроелементів, моральне та фізичне виснаження не самим кращим чином позначаються на самопочутті. Крім того, вага може знижуватися через втрату рідини, м'язової маси, але не за рахунок посиленого спалювання ненависного підшкірного і внутрішнього жиру.

Яка найкраща дієта

Очевидно, що оптимальним способом зниження ваги виявиться переможець у всіх трьох номінаціях. Його пошуками зайнялися не тільки бажаючі дізнатися, зрештою, на яку дієту краще сісти, але і медики, стурбовані великою кількістю різноманітних дієт.

Група вчених канадського університету McMaster University під керівництвом професорів Bradley Johnston (Бредлі Джонстона) і Geoff Ball (Джефа Болла) серйозно підійшла до проблеми і вивчила офіційні звіти про 48 клінічних дослідженнях, в яких брали участь майже 7 300 пацієнтів із середньою вагою 94 кг. Об'єктом пильної уваги експертів з ожиріння став не один десяток популярних брендових дієт, серед яких:

- Nutrisystem (Нутрисистем) - базується на обліку глікемічного індексу харчових продуктів;

- Atkins (Аткінс) - на пострадянському просторі її аналог - "Кремлівська дієта". Полегшена версія низьковуглеводних кетогенных дієт, які використовуються для лікування епілепсії; запропонована доктором Робертом Аткінсоном; характеризується помірною часткою білка і великим вмістом жиру;

- Rosemary Conley (Розмарі Конлі) - низькожирова система живлення від фітнес-гуру;

- Jenny Craig (Дженні Крейг) - трирівневий підхід, побудований на зменшення калорійності і кількості жиру, дробовому харчуванні і закріплення результату;

- South Beach (Південний пляж) - авторська тактика кардіолога Arthur Agatston (Артура Агатстона) і дієтолога Marie Almon (Марії Алмон), розроблена як альтернатива застарілим безжировым схемами живлення, рекомендовавшимся у 80-х роках вже минулого століття Американською асоціацією кардіологів. Заснована на "дозвіл" так званих хороших (повільно засвоюваних) вуглеводів і правильних (ненасичених) жирів;

- Slimming World (Світ схуднення) - розробка однойменного британського журналу, пропонує втілити в життя принципи здорового харчування в поєднанні з дозованим фізичним навантаженням: обов'язковий триразовий прийом їжі, набір низькокалорійних, але насичуючих продуктів, фізичні вправи і вільностей начебто трошки шоколадної цукерки або дюжини солоних горішків кожен день.

Дієти для схуднення: яку вибрати

Фото: Вибираючи дієту, потрібно враховувати особливості свого організму

Як виявилося, з'ясувати, яка найкраща дієта для схуднення, практично неможливо. Незважаючи на різні списки дозволеного і забороненого, всі вони однаково ефективні для зниження ваги за умови суворого дотримання правил. Мінімальна різниця досягнутих результатів, прагнуча до арифметичної похибки, переконливо довела справедливість цього висновку. Учасники контрольних груп за 6 місяців на низкоуглеводной дієті втрачали приблизно 9 кг, на нізкожіровой - близько 8. Ще через півроку слідування тим планам харчування розрив повністю зникав.

Яку дієту краще вибрати

Джонстон підкреслив, що результати дослідження не остаточні. Спостереження велося за пацієнтами, які дотримувалися відомих дієт близько року або короткий час. Надалі передбачається зосередитися на довгостроковій перспективі і вивченні впливу різних методів на здоров'я організму в цілому. Поки ж професор порадив проводити власні експерименти і кожному особисто підбирати, на якій дієті краще схуднути без надмірного насильства над собою, не забуваючи, що фізична активність істотно збільшує шанси домогтися бажаного.

У будь-якому разі сутність якої завгодно схеми харчування, розрахованої на втрату маси, зводиться до створення дефіциту калорійності з'їденого. Кількість шляхів до цього нескінченно так само, як і число варіацій поєднання продуктів. 30 дорогих і безкоштовних диетврачей запропонують 30 абсолютно відрізняються один від одного меню, але жодне з них не дозволить влаштовувати щоденні суперкалорийные свята обжерливості.

Фото: Дієта - складний, але ефективний спосіб скинути зайві кілограми

Дієтологічні досліди можуть і повинні ґрунтуватися на вже наявному величезному масиві знань в області раціонального споживання їжі. Головні рекомендації не так вже і складні:

1. Навчіться підраховувати калорії. Перший час, можливо, і будуть виникати труднощі, але через тиждень-іншу цифри відкладуться в пам'яті не гірше таблиці множення.

2. Поважайте кальцій і зробіть його кращим другом. При втраті ваги він посилено виводиться, тому рано чи пізно за порушення хімічних реакцій жир перестає розщеплюватися. Щоб підтримувати стабільність спалювання жирових відкладень, в добу треба отримувати 1,3 г кальцію - рівно стільки його в 200-грамової пачки сиру або літрової пляшки кефіру.

3. Полюбіть клітковину, яка вміє брехати на благо. Грубі волокна наповнюють шлунок, створюючи відчуття ситості, і стимулюють кишечник до звільнення від усього зайвого. Значна частина висококалорійної їжі, змішуючись з клітковиною, яка не засвоюється: всього грам оболонок рослинних клітин нейтралізує цілих 7 кілокалорій.

4. Візьміть на часте (5-6 разів) харчування маленькими (150 - 200 м) порціями. Дробове харчування відключає жиросберегающий режим функціонування організму і запускає замість нього жиросжигающие.

5. Дотримуйтесь баланс трьох головних компонентів: білків, жирів і вуглеводів.

Орієнтуючись на ці підказки, буде просто дозволити найкаверзніші дилеми зразок майже гамлетівською - яка дієта краще: білкова або вуглеводна. Головне пам'ятати, що в світі немає нічого досконалого, навіть якщо реклама розкрученої програми схуднення стверджує зворотне.

По-грецьки díaita означає спосіб життя. Не на тиждень або місяць, а назавжди. З древніми мудрецями, вигадали назви для багатьох сучасних реалій, складно сперечатися.