ua en ru

Домашній пілінг: за і проти

Домашній пілінг: за і проти Пілінг легко можна проводити в комфортних домашніх умовах

Якщо ви зважилися на проведення пілінгу в домашніх умовах, потрібно почати з вибору засобів та періодичності процедури. З чого краще всього почати - ви можете дізнатися з нашої статті.

У гонитві за красою багато жінок згодні платити чималі гроші і піддаватися неабияким «катувань» у косметичних салонах. Але іноді процедуру, за дії аналогічну тій, за яку потрібно викласти кругленьку суму, цілком реально виконати вдома. Для цього потрібно мати бажання, деякі інгредієнти і трохи вільного часу, а також елементарні знання про будову шкіри і дії оточуючих нас речовин. Домашній пілінг для обличчя, рецепти якого сьогодні можна знайти в будь-якому жіночому журналі, на багатьох сайтах і почути в черзі в жіночу консультацію, відноситься саме до таких процедур.

Напевно, важко зустріти жінку, яка б не чула слова «пілінг». Прийшло воно до нас з Англії і перекладається як «очищати від кірки». Тобто це слово позначає процедури із застосуванням очищувальних і відлущуючих коштів, спрямовані на відновлення шкіри, повернення їй молодості і здорового вигляду. Розрізняють поверхневі, серединні та глибокі пілінги. Вони відрізняються ступенем, глибиною проникнення діючої речовини в шари шкіри.

На сучасному етапі заслуженою популярністю користуються чотири різновиди даної процедури, головна відмінність яких - в методиці впливу:

1. Вакуумний

2. Лазерний

3. Хімічний

4. Механічний

Якщо перші два можливі тільки в умовах косметичного салону, тому що для їх виконання необхідно спеціальне обладнання та освіта фахівця, що виконує маніпуляції, то два останніх, особливо механічний, цілком можна виконати самостійно.

Домашній пілінг: за і проти

Цікавлячись питанням, як зробити домашній пілінг, слід розуміти, що в результаті ви зможете м'яко і глибоко очистити засмітилися пори, освіжити шкіру, але салонного ефекту вирівнювання шкіри добитися не вдасться. Тому чітко уявляйте, навіщо він вам потрібен. Він дієво допоможе очистити шкіру, видалити відмерлі клітини, ороговілий шар, усунути невеликі нерівності, поліпшити роботу кровоносних судин і сальних залоз, домогтися максимального поглинання кремів. Фахівці кажуть, що глибоким домашнім очищенням потрібно займатися регулярно, тільки в цьому випадку ефект буде дуже помітним. Рівний гарний колір обличчя, бархатиста шкіра буде забезпечена, якщо виконувати процедуру щотижня, а власницям чутливої, сухої і молодий шкіри можна скорегувати періодичність до 10 днів.

Механічний пілінг передбачає застосування таких засобів, виготовлених домашнім або фабричним способом, які «працюють» завдяки вмісту в них дрібних абразивних частинок. Тобто за своєю дією вони нагадують наждачний папір, який шліфує поверхню, але при цьому може пошкоджувати її і викликати роздратування. Недбале виконання, передозування, часте застосування цілком можуть привести до мікротравм і запалень. Особливо схильна їм шкіра, що має нерівності. Такі процедури виконуються за допомогою скрабів, гоммажа, а також масок, які мають пілінговий ефект.

Жінкам, просунутим в досягненнях сучасної косметології, в домашніх умовах стає доступним і хімічний пілінг. Багато корпорацій, які працюють на ринку косметики, пропонують новинки даної індустрії, що містять активні хімічні речовини до безпечної концентрації. Фруктові кислоти, а також маски і скраби, до складу яких входять вони ж або молочна, мигдальний, саліцилова кислоти, володіють вираженим очищує і підтягуючим дією. Щоб убезпечити себе від можливих ускладнень, перед застосуванням хімічних пілінгів, навіть щадних, варто проконсультуватися з досвідченим косметологом, які орієнтуються в сучасних препаратах. Якщо ж часу або бажання немає, хоча б проведіть умовний тест новинки на ніжній шкірі зап'ястя.

Пілінг в домашніх умовах: голова буде вдячна

Не тільки шкіра обличчя потребує якісного очищення і стимуляції всіх процесів. Волосяний покрив також чудово реагує на пілінг голови в домашніх умовах. Він повинен бути обов'язковим компонентом якісного догляду за волоссям. Основне його призначення - видалення ороговілих лусочок, зайвого себума (так називається шкірний жир) і залишків косметики. На жаль, вони мають властивість накопичуватися на поверхні волосяного і шкірного покриву людини. Завдяки виконанню все тих же функцій (очищення шкіри, злущування «відпрацьованого» шару епідермісу, підвищення мікроциркуляції крові і поліпшення обмінних процесів) така процедура оздоровлює шкіру голови, а робить волосся блискучим, шовковистим і швидко ростуть. Вона є незамінною для жінок, які мають жирну шкіру голови, які страждають від лупі, себореї, підвищеного випадіння волосся. Прискорює регенерацію, стимулюючи роботу організму на клітинному рівні, пілінг надає лікувальну і профілактичну дію відносно цілого ряду шкірних проблем.

Як завжди, у нас є можливість вибору - користуватися спеціальними аптечними чи магазинними флюїдами, гелями і кремами-пілінгами, спеціальними шампунями, призначеними для глибокого очищення або приготувати їх самій.

Вдома можна використовувати такий звичний всім продукт, як чорний (житній) хліба. Багато модниці знають про прекрасні результати застосування хлібної маски. Але якщо кірки хліба заварити окропом і настояти кілька годин, а потім втерти отриману кашку в коріння волосся, масажуючи при цьому шкіру, та потім залишити на годину, як маску, і змити без шампуню, то ви зможете таким нехитрим чином поєднати 3 процедури: пілінг, маска і миття.

Дуже корисно застосовувати в якості скрабу морську сіль (але тільки беріть середній або дрібний помел). Її можна втирати в шкіру голови сухим способом, нанести на злегка вологе волосся, комбінувати з кисломолочними продуктами (підійде кефір, йогурт), натуральними рослинними або ефірними маслами. Застосовуючи її 1 раз (а для жирної шкіри - двічі на тиждень, можна домогтися дивовижного ефекту: волосся не так швидко забруднюються, відчуття свіжості радує протягом декількох днів. Головне - не перестаратися, втираючи абразивні частинки, це загрожує появою микроран і запальних процесів. Вирішуючи, чи варто вам витрачати дорогоцінний час на такі процедури, пам'ятайте, що на одній чаші терезів - 1 годину часу, а на іншій - здоров'я і любов до себе.

Пілінг обличчя в домашніх умовах

Вирішивши провести пілінг шкіри обличчя в домашніх умовах, потрібно почати з вибору засобів та періодичності процедури. Вони безпосередньо будуть залежати від віку і типу вашої шкіри. В молоді роки не варто захоплюватися абразивами, а ось зрілий вік - саме час допомогти шкірі. Ми вже говорили, що жирна шкіра потребує щотижневому пілінгу, тоді як тонкою і сухою буде достатньо проводити його двічі в місяць. Крім того, чутлива і суха шкіра схильна до подразнень через використання скрабів, що містять подрібнені частинки шкаралупи горіхів, винограду, інших абразивів. Для неї краще буде користуватися засобами для домашнього пілінгу на кремовій основі. У них отшелушивающим і очищує компонентом є віск, він має більш щадне дію. Гоммаж як різновид скрабу з більш дбайливим впливом на шкіру забезпечує відмінний пілінг без пошкоджень.

Пілінг можна легко провести в домашніх умовах

Як для будь-якої маніпуляції, мета якої - втрутитися в природну роботу організму, для пілінгу існують свої ЗА і ПРОТИ, які потрібно враховувати. Ви можете сміливо проводити цю процедуру, якщо:

1. Ваша шкіра схильна блищати від жиру протягом дня, а в розширених порах накопичується бруд і відпрацьовані токсини.

2. Вона потьмяніла, виглядає в'ялою і в'яне на очах.

3. Хочеться просто здригнутися, дати шкірі заряд бадьорості і відкрити їй «друге дихання».

Не варто ризикувати і проводити таку процедуру, якщо:

1. Шкіра відноситься до проблемною. «Дряпають» частинки зашкодять вогнища запалення, і всі проблеми тільки посиляться.

2. Є серйозні шкірні недуги або відкриті рани. Їх спочатку потрібно вилікувати, а потім допомагати шкірі відновлюватися.

У таких випадках краще звернутися до професійного косметолога. Він дасть свій висновок і порекомендує можливі методи і уходовые кошти для кожного індивідуально.

Ще одне протипоказання стосується тільки глибокого хімічного пілінгу в салоні. Домашні щадні варіанти цілком можна застосовувати, коли ви знаходитесь в «цікавому» положенні. Вагітність і період лактації - час доглядати за собою, застосовуючи натуральні безпечні засоби домашнього виготовлення.

Хотілося б звернути вашу увагу: використовуючи для домашнього пілінгу фруктові кислоти, особливо гліколеву кислоту, можна домогтися неймовірної еластичності шкіри. Такий ефект досягається завдяки інтенсивному зволоженню. Крім того, ви назавжди забудете про проблему «чорних крапок» - вугрів, отруюють життя багатьом молодим людям.

Пілінг з використанням саліцилової кислоти запускає прискорену вироблення колагену, в результаті шкіра починає виглядати молодше, зникають дрібні зморшки.

Який би метод - хімічний або механічний - ви не вибрали, почуття міри і грамотне ставлення до своєї краси і здоров'ю повинно переважати над бажанням повторити «подвиг» подруги.

Домашній пілінг рецепти

Салонні процедури відрізняються від домашніх в першу чергу суворим набором маніпуляцій, послідовність яких у жодному разі не можна порушувати. Це пояснюється підвищеною хімічною активністю деяких компонентів, ризиком прояву ускладнень при зміні дозування або часу нанесення. Вдома такі речовини або апаратура не використовуються, тому ризики зведені до мінімуму. Але навіть проводячи домашній фруктовий пілінг, що здається на перший погляд цілком безпечним, потрібно чітко слідувати інструкціям чи порад. Порушення часу процедури, кількості, дозування і якості компонентів може призвести до непередбачуваних наслідків.

Глибокий хімічний пілінг на дому можна провести, використовуючи хлорид кальцію. Для першого разу знадобиться 1 ампула 5-процентного розчину, при відсутності або інших алергічних реакцій у наступні рази застосовується 10-процентний розчин. Це той випадок, коли більше ніяк не означає краще, тому збільшувати дозування суворо заборонено. На чисту шкіру спонжем шарами (від 4 в перший раз до 8 в наступні) наноситься діюча речовина, завдяки чому на шкірі повинні утворитися білясті «катишки». Після висихання розчину їх потрібно прибрати з допомогою спочатку мильної піни, а потім звичайної води, поступово знижуючи її температуру. Після такого пілінгу потрібно заспокоїти шкіру - нанести зволожуючий крем.

Домашній пілінг: за і проти

До механічних впливів відносять застосування масок і скрабів, приготованих за домашніми рецептами. Популярний і легкий у приготуванні рецепт викладаємо нижче.

У 1 столову ложку звичайного крему додати по 1 чайній ложці соди і солі (можна брати як морську, так і звичайну кухонну). Таку суміш акуратними круговими рухами наносять на 5 хвилин на обличчя, потім змивають і змазують будь-яким зволожуючим засобом.

Прекрасно зарекомендувала себе маска з подрібненого рису. Чайну ложку такого порошку змішують з 2 столовими ложками жирного сиру, додають оливкову олію - 1/2 чайної ложки. Суміш наносять на обличчя на 15 хвилин.

Багатьом вже відомі корисні властивості вівсяних пластівців. Виявляється, можна використовувати їх і для поліпшення стану шкіри. Подрібнені пластівці залити водою і отриманої кашкою протерти обличчя, потім змив її комфортною по температурі водою. Двотижневий курс даної процедури з успіхом замінює похід в косметологічну клініку.

Прихильники домашнього догляду за обличчям для глибокого очищення рекомендують використовувати кавову гущу, глину, насіння граната, лимонно-цукровий скраб, ананасові, апельсинові, полуничні маски та багато іншого.

Спробувавши кілька варіантів, ви обов'язково знайдете «свій». Користуйтеся, вдосконалюйте - і будьте прекрасні!