ua en ru

Физиотерепевты пояснили, чому багатьом відвідувачам спортзалів не вдається схуднути

Физиотерепевты пояснили, чому багатьом відвідувачам спортзалів не вдається схуднути Фото: У фітнес-клубі

Окахывается, одних фізичних вправ для створення ідеальної фігури замало

Вчені Національного інституту здоров'я (США) зробили важливе відкриття, що дозволяє зрозуміти, чому деяким з нас так і не вдається схуднути, незважаючи на походи в спортзал. Про нього розповіли журналісти Daily Mail.

Виявилося, що сплески фізичної активності протягом тижня, такі як походи в спортзал, можуть призвести до того, що між ними люди стануть менш активними, ніж зазвичай, що призведе до загального зниження витрат енергії.

"Незважаючи на важливе значення для загального стану здоров'я, фізичні вправи в цілому не дають очікуваного ефекту в плані втрати ваги, у середньому ця величина становить менше 3% від маси тіла, навіть у дослідженнях тривалістю більше року", – йдеться в звіті за підсумками дослідження.

Щоб зрозуміти, чому так виходить, дослідники-фізіотерапевти взяли 15 мишей, кожну з яких помістили в бігове колесо. Спершу денна витрата енергії у тварин різко зросла, але вже через тиждень цей показник стабілізувався, незважаючи на те, що бігати миші стали ще більше.

До кінця дослідження вчені прийшли до висновку, що обсяг використання колеса не збільшив загальний денний витрата енергії. Це було пов'язано з тим, що фізичні вправи привели не тільки до збільшення апетиту, але і зниження активності між ними.

Втім, це не означає, що спортзал треба закинути: просто крім фізичних вправ треба уважно стежити за своїм раціоном і бути активним протягом дня, рекомендували вчені.

Нагадаємо, саме таку пораду дала своїм прихильницям і українська співачка Злата Огневич.