ua en ru

"Фрукти мити, нігті не гризти": батькам розповіли, як уберегти дітей від хвороб (фото)

"Фрукти мити, нігті не гризти": батькам розповіли, як уберегти дітей від хвороб (фото) Фото: pixabay com

Фахівці назвали основні правила гігієни, які варто знати

Батькам маленьких українців пояснили, що потрібно знати про гігієну, щоб убезпечити дитину від хвороб. Про це розповіли у Центрі громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я.

Батьків закликали убезпечити дітей від небезпечних мікроорганізмів та привчити до дотримання правил гігієни, які є ефективним методом профілактики різних захворювань - від кишкових інфекцій до грипу.

Найпоширеніші захворювання, які розвиваються внаслідок недотримання правил гігієни, - діарея, педикульоз, дерматити, фолікуліт, грибкові захворювання шкіри ніг та нігтів, захворювання зубів і ясен, і паразитарні захворювання.

"Фрукти мити, нігті не гризти": батькам розповіли, як уберегти дітей від хвороб (фото)

Фото: Як мити руки (phc.org.ua)

Основне правило гігієни - часте миття рук з милом. Це робиться перед кожним прийомом їжі, після відвідування туалету і повернення з громадських місць.

З дитинства варто пояснювати, що людина бере руками різні предмети: олівці, книги, зошити, м'ячі, гладить тварин, торкається меблів і ручок дверей тощо. На всіх предметах є бруд і мікроби, які залишаються на шкірі пальців і долонь, і збудники хвороб можуть потрапити в організм.

Як мити руки:

намочити руки водою;

намилити і ретельно потерти впродовж не менше 20 секунд;

змити, витерти насухо одноразовою серветкою.

Більшість людей не замислюються, що після миття закривають кран чистими руками. Тобто мікроорганізми можуть знову потрапити на руки, тому необхідно користуватися серветкою або закривати кран зворотною частиною долоні.

Якщо мило і вода недоступні, можна використовувати дезінфікуючий засіб для рук з вмістом не менш як 60% спирту.

Проте ці засоби не забезпечують захист від всіх типів бактерій, вірусів і шкідливих хімікатів. Необхідно пам'ятати, що ці засоби можуть нашкодити при попаданні в очі або до рота.

Нігті на пальцях рук і ніг необхідно регулярно підстригати і чистити. Слід привчити до цього дитину й не дозволяти гризти нігті.

Під час чхання або кашлю потрібно прикривати рот і ніс за допомогою одноразової серветки і викинути її в урну відразу після використання. Якщо серветки немає, не можна закривати обличчя руками. Краще зробити це за допомогою рукава або зігнутої в лікті руки. Після чхання і кашлю слід регулярно мити руки.

Не варто користуватися носовими хустками з тканини - на них мікроорганізми можуть накопичуватися і розмножуватися.

Якщо у дитини з'явилися перші симптоми інфекційних захворювань, особливо грипу, її варто залишати вдома, щоб попередити можливі ускладнення і передачі збудника іншим. Лікувати дитину повинен лікар. В школу можна повертатися після повного одужання.

Слід привчити дітей не торкатися забрудненими руками обличчя, носа, рота, очей і вух. Часто патогени поширюються, коли дитина спочатку торкається забрудненого мікроорганізмами предмета, а потім - власного обличчя, очей, носа або рота.

Деякі віруси та бактерії здатні виживати на твердих поверхнях до двох діб. Якщо у вашої дитини підтвердився діагноз інфекційного захворювання, необхідно повідомити в навчальному закладі про те, що дитина захворіла, щоб працівники провели відповідні профілактичні заходи.

Дітей важливо привчити до гігієни харчування: обов'язково мити руки перед їжею, їсти лише з чистого і непошкодженого посуду. Не можна ділитися посудом з друзями або користуватися чужими столовими приладами, зокрема, виделками, ложками, склянками і чашками.

Їжа має бути свіжою і правильно приготованою, захищеною від комах і гризунів. У шкільній їдальні перевірити їжу дітям буде складно. А ось обід або перекус з дому потрібно правильно зберігати. Батьки мають привчити і нагадувати, що сирі фрукти й овочі слід мити перед вживанням.

Учні старших класів часто купують різні продукти в магазинах або кіосках неподалік навчального закладу. Слід пояснювати, що необхідно звертати увагу на загальний вид, термін виготовлення та придатності, а також умови зберігання продуктів харчування.

Варто пояснити, що у вуличних торговців продукти можуть бути небезпечними через недотримання правил їх приготування і зберігання.

Діти, які відвідують спортивні секції або танцювальні гуртки, не повинні ділитися одягом і формою, рушниками та засобами особистої гігієни (наприклад, антиперспірантами).

Брудний або вологий одяг і спорядження не можна зберігати в шафі або сумці, а потрібно прати, а спорядження - чистити. Сумки та рюкзаки повинні бути чистими, зокрема від залишків продуктів харчування.

Також у дітей має бути можливість приймати душ після інтенсивних тренувань.

Зазначається, що батьки повинні не тільки вчити дитину, а й самі суворо дотримуватися простих правил гігієни, оскільки діти повторюють за батьками.

"Фрукти мити, нігті не гризти": батькам розповіли, як уберегти дітей від хвороб (фото)

Скріншот поста (facebook.com/phc.org.ua)

Раніше Супрун розповіла, як уберегтися від ботулізму.

Нагадаємо, розповіла киянка, як юним спортсменам доводиться проходити медогляд.

До речі, Супрун розкрила секрет виховання самостійного дитини.

Топ-10 розвінчаних міфів від Уляни Супрун (відео: STYLER.rbc.ua)