Гірський біг або трейлові забіги: що потрібно знати про активно розвиваючийся вид спорту

STYLERКраса і здоров'я        28.10.2016 - 13:01
Фото: Трейловий забіг (tribun.com.ua)
Фото: Трейловий забіг (tribun.com.ua)

З кожним роком кількість трейловых забігів помітно збільшується, в них беруть участь чоловіки і жінки

В нашій країні останні кілька років активно розвивається такий цікавий вид спорту як гірський біг або трейлові забіги. Для тих хто не в курсі, це досить стомлюючі тривалі забіги від 8 км, більше 100 км з набором висоти від 1000 м і більше, іноді люди бігають кілька днів по гірській місцевості.

І тим не менш, як показує статистика організаторів заходів з кожним роком кількість учасників зростає, при чому як у чоловіків так і у жінок по всім віковим групам! З чим пов'язана така статистика складно сказати, однак самі подумайте – свіже гірське повітря і неймовірні навантаження це ліки від усіх хвороб, в тому числі і душевних ще з незапам'ятних часів

Ми хотіли проаналізувати це явище використавши дослідження організації NOKs fishES проведений у процесі Goverla Race 2016 (гірничо-трейловий забіг у серпні цього року). В рамках цього опитування було опитано понад 60 учасників різного віку, в основному, це чоловіки (82% опитаних), однак, віковий спектр дуже різний (найбільш представлені групи 21-27 років – 14%, 36-48 років – 25%, і найбільша 28-35років – 48%).

 

Найбільш важливими факторами респонденти відзначили: спілкування з іншими бігунами і атмосферу спортивного свята, а вже в останню чергу "Комфорт" і "Безпека".

Оскільки дослідження проводилося в серпні, то найбільш запам'яталося заходу стали: Chornohora Sky Marathon, Трейл "КАРПАТІЯ", ДЗЕМБРОНЯ гірський марафон.

Що ж стосується організації заходу, то учасники виділили: "Рівень проведення заходу", "Комунікація з учасниками до і після заходу", "Трансфер".

Дуже сумно виглядає ставлення і бачення респондентами участі в процесі держави та федерації легкої атлетики України – загальний середній бал за 10-ти бальною шкалою не вибирається за 4.

Напевно є сенс замислитися над подібною оцінкою, враховуючи той факт, що у подібних заходах в цьому році взяло участь понад 1000 чоловік, а скільки ще є тих хто планує піднятися на Говерлу або пробігтися по карпатських вершин без нічого в дусі спортивного суперництва.

Подібні заходи у Європі і світі збирають тисячі учасників і вболівальників.

З повною версією дослідження можна ознайомитися на сайті noksfishes.info.

Як раніше повідомлялося, вчені розповіли, як харчуватися до і після занять спортом.

On Top