ua en ru

Відомий лікар розповів, чому жінки-курці старіють набагато помітніше, ніж чоловіки

Відомий лікар розповів, чому жінки-курці старіють набагато помітніше, ніж чоловіки Фото: Ростислав Валіховський

Заслужений хірург України Ростислав Валіхновський вважає, що на жіночий організм нікотин має більш згубний вплив, ніж на чоловічий

19 листопада - Міжнародний день відмови від куріння. Експерт популярних телевізійних шоу "Поверніть мені красу" на телеканалі "1+1" і "Я соромлюсь свого тіла" на СТБ, пластичний і реконструктивний хірург Валіхновський як ніхто знає про те, як сильно ця шкідлива звичка впливає на стан шкіри, процеси її регенерації і загоєння.

"За природою, жінки мають більш слабкі і тонкі судини, більш ніжну шкіру і тканини, - зазначає лікар Ростислав Валіхновський, - маючи однаковий з чоловіком стаж куріння, жінка старіє набагато помітніше. Вона більш схильна до захворювань, викликаних поганою звичкою. Разом з тим, всі курці зі стажем завжди виглядає помітно старше. У них більше видно зморшки, зуби набувають жовто-сірий відтінок, колір обличчя має нездоровий вигляд".

В першу чергу курці стикаються з зовнішніми проявами. Стають більш помітними носогубні складки, з'являються зморшки навколо рота (так звані зморшки курця), в області верхніх повік відзначаються більш виражені надлишки шкіри, в області нижніх повік утворюються "мішки" або жирові грижі, шкіра стає сухою, пористої і в'ялою. Станом шкіри і слизових оболонок досвідчений лікар може сказати, скільки років палить людина, оскільки через згубної пристрасті відбувається погіршення кровопостачання, надходження кисню до органів і шкіри, і, як результат, - в'янення і старіння шкіри. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, кожні десять секунд на планеті вмирає один запеклий курець. За прогнозами медиків цей показник зростатиме.

"Куріння є відносним протипоказанням до пластичного або реконструктивному втручання, - продовжує хірург, - за кордоном злісним курцям часто відмовляють в операціях, але ми таких пацієнтів оперуємо, попереджаючи їх про те, що процес реабілітації буде тривати довше, ніж у тих, хто ніколи не курив. Крім того, реабілітація буде включати ліки, що поліпшують кровообіг і підвищують міцність стінок судин".

Під дією токсинів звужуються кровоносні судини, кров до периферичним органам проходить значно гірше, з-за чого порушуються обмінні процеси і розвивається хронічна гіпоксія тканин, органів і систем. У крові збільшується кількість окису вуглецю і зменшується вміст кисню. Сумний підсумок - застійні явища в тканинах з-за великої кількості токсинів, ураження легень і кишечника, ослаблення вен, утворення тромбів, раннє зниження гостроти зору, втрата волосся.

Чому так небезпечно пристраститися до поганою звичкою і як виникає сама залежність?

"Люди часто починають курити тому, що хочуть схуднути, оскільки нікотин трохи прискорює обмін речовин і стимулює центральну нервову систему, - стверджує лікар Ростислав Валіхновський. - Але це тимчасовий ефект! Залежність виникає, оскільки людина знову і знову вимагає нової стимуляції, своєрідного допінгу, щоб постійно перебувати в стані стимуляції мозку".