ua en ru

Відомий імунолог розповів про епідемію кору в Україні

Відомий імунолог розповів про епідемію кору в Україні Фото: kyivcity.gov.ua

"Вакцинуватися їдуть ті, хто є прихильниками вакцинації"

Доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти імені п. Л. Шупика Федір Лапій розповів про епідемію кору в Україні. Про це він повідомив в ексклюзивному интервью для Styler.

Доцент розповів, як змінилася динаміка захворюваності на кір в Україні за останні місяці.

"Кір з'явилася і почала рости в так званих "мовчазних регіонах". Вона туди вже доїхала, бо її довезли. Тому зараз ми маємо зростання захворюваності і у Волинській області, і в Рівненській. Якщо раніше лідерами були Івано-Франківська, Львівська, Чернівецька, Закарпатська та Одеська, то тепер кір вже роз'їхалася і буде далі роз'їжджатися в ті регіони, де її раніше не відзначали", - зазначив ф. Лапій.

"Звичайно, коли ти бачиш у сусіда кір, то поспішаєш вакцинувати дитину. Якщо не довіряють лікарям і вакцин у нас, то їдуть у Польщу або інші країни. У той же час в Україні є багато активних батьків, які хочуть захистити свою дитину проти інфекційних хвороб додатково. Недовіра до вакцин в Україні - це проблема", - резюмував фахівець.

Також Лапій повідомив, що вакцинуватися кордон їдуть ті, хто був прихильником завжди.

"Вакцинуватися їдуть ті, які є прихильниками вакцинації, але не можуть цього зробити в Україні, так і ті, які мали сумніви, але реально побачили кір. Останні їдуть після того, як переконалися, що хвороби, проти яких проводиться вакцинація, не є міфічними, не є "солоденькими", рівень захворюваності зростає", - підсумував медик.

Читайте також, як лікар розповів, чи будуть в Україні штрафуватимуть за відмову від вакцинації.

Топ-10 розвінчаних міфів від Уляни Супрун