Відомий український лікар дав поради батькам
Відомий український лікар Євген Комаровський розповів батькам, як привчити дітей регулярно чистити зуби. Для цього, за мнениюдоктора, необхідно слідувати шести його порад, повідомляється на сайт медика.
Краще всього, якщо ви будете наносити зубну пасту на щітку, поки дитині не виповниться 6 років. Спочатку чистите зуби дітям власноруч, а потім давайте їм можливість закінчити процедуру самостійно.
Порада 1: Визнайте, що ви не самотні у своїх переживаннях!
Замість того щоб турбуватися після звичних ранкових і вечірніх битв за здорові зуби, визнайте, що подібна поведінка дитини насправді нормально. Краще подумайте про те, як встановити звичку, яка буде жорстко прив'язана до розпорядку дня дитини. Поради нижче допоможуть вам це зробити ефективно.
Порада 2: Створіть звичку
Після тривалого дня ритуал підготовки до сну зазвичай організовують змучені батьки. Ваш малюк втомився і вередує, і вам зовсім не хочеться брати участь ще і в битві за чистку зубів. Звучить знайомо? Потрібно рішення? Ви повинні придумати цікаве назву для цього ритуалу, і тоді це може спрацювати! Ритуал підготовки і відходу до сну повинен бути як можна більш спокійним і звичним. Крім того, пам'ятайте: останнє, що повинно торкатися зубів перед сном, — це зубна щітка. Так що обійдіться без перекусів і пиття (не рахуючи води після чищення).
Порада 3: Дивіться, перевіряйте, нагороджуйте!
Простий календар, розміщений в кімнаті вашої дитини, також може мати велике значення для формування позитивної звички. Є багато варіантів готових календарів для дітей — з великими цифрами, яскравих, навіть тематичних — з малюнками зубів і того, як їх правильно чистити. Коли ви відзначаєте в календарі день, коли дитина без нагадувань почистив зуби, ви тим самим даєте візуальний сигнал схвалення його дій, здійснюєте контроль і позитивно підкріплюється формується звичку. Так, календар, швидше за все, не спрацює для дитини у віці 2 років і молодше, але діти старше 3 років зазвичай дуже добре реагують на такий підхід до контролю їх дій. Поміщаючи наклейку або смайлик на календар після кожної успішної чищення зубів, ви підтримуєте дитини і забезпечуєте систематичний підхід до оцінки його дій, що дуже швидко сформує звичку, позбавивши вас від докучливих нагадувань і істерик. Цей простий метод зазвичай дуже ефективно працює.
Порада 4: Зробіть це самі
Почистіть дитині зуби самі, покажіть приклад.
Порада 5: Зробіть чистку зубів після сніданку обов'язкової
Більшість батьків вранці дуже зайняті зборами себе і дітей, щоб вчасно вийти, відвести дитину в садок або школу і при цьому самим не спізнитися на роботу. Але якщо чистити зуби до сніданку, то залишки їжі будуть покривати їх до кінця дня або принаймні до наступного прийому їжі. Якщо ж їжа була липка або солодка, це може швидко призвести до утворення дірок в зубах. Хоча чищення зубів перед сніданком краще, ніж її відсутність в принципі, але все ж таки постарайтеся організувати гігієнічний процес після завершення сніданку.
Порада 6: Пийте воду самі і привчіть це робити дітей
Якщо у вашого дошкільника буде складний день з кількома перекусами і без можливості почистити зуби, то попросіть його хоча б випити склянку води (переважно з фтором) після кожного прийому їжі або перед сном. Постарайтеся якомога раніше привчити дітей до звичайної питної води замість підсолоджених цукром напоїв — здорові звички треба формувати, коли діти ще маленькі.
Як раніше писав Styler, Комаровський дав поради батькам, як знайти взаєморозуміння з підлітками.
В яких місцях України найкраще провести травневі свята (Відео: STYLER.rbc.ua)