ua ru

"Короткочасний вплив холоду": лікар розповів, як захистити судини від холоду

"Короткочасний вплив холоду": лікар розповів, як захистити судини від холоду Фото РБК-Україна

Також доктор пояснив, як правильно купатися в ополонці

Судинний хірург і флеболог ММ "Добробут" Володимир Герасимов розповів, як захистити судини в мороз. Про це передає hromadskeradio.org.

За його словами, переохолодження досить небезпечно для всього організму.

"Тривале переохолодження веде до певних змін, в тому числі і до поширеної так званої холодової алергії, яка носить хронічний характер і зберігається практично все життя. Для того, щоб вирішити цю проблему, потрібно докласти досить багато зусиль", - говорить Володимир.

Також лікар розповів про купання в ополонці, про те, в яких випадках це може бути корисно і як правильно проводити процедуру, щоб вона принесла користь.

"З одного боку, це дуже корисно. Але до цього потрібно ставитися з дуже великою обережністю людям і тим, у кого є якась патологія судин. Це патологія судин серця, патологія судин, які живлять головний мозок, вегетосудинна дистонія, яка не є захворюванням, але це симптоматика, що супроводжує остеохондроз, коли пацієнтів турбує те, що руки або ноги мерзнуть, або так звана хвороба Рейно. З цими захворюваннями потрібно дуже обережно ставитися до таких заходів. По-всякому разі, потрібно порадитися з лікарем. По-друге, передбачити і саму процедуру, зробити її правильно", - зазначив він.

Доктор вважає корисним короткочасну дію холоду.

"Якщо людина хоче домогтися певного постійного ефекту від температурних впливів, то в цьому плані можна порадити не одноразове захід, а загартовування, яке поступово привчає організм", - говорить Володимир Герасимов.

Нагадаємо, що Ляшко ледь не втратив плавки в ополонці (відео).