ua en ru

Медик розповів про помилки водохресних купальщиків-новачків

Медик розповів про помилки водохресних купальщиків-новачків Фото: Купання в холодній січневої воді може налякати

Перше правило - зробити кілька зігріваючих вправ до повного роздягання

Фахівці стверджують, що при першому зануренні в крижану воду не варто поспішати з роздяганням, спочатку потрібно зняти лише верхній одяг і зробити кілька зігріваючих вправ. Такі правила розповів кореспонденту ГолосUA ворог Дмитро Бугрій.

"Кілька розігріваючих вправ – присідання, віджимання – розігріють кров і "приженуть" її до кінцівок. Тільки не перестарайтеся, ви не повинні сильно стомитися або спітніти", - говорить медик.

За його словами, що дійсно потрібно зробити без зволікання – це тричі присісти у воді, але так, щоб процедура тривала не більше 15 секунд.

Ще одна помилка – вийшовши з води, сміливці починають робити селфи і т. д. – залиште це на потім. Відразу після купання потрібно гарненько розтертися, загорнувшись в рушник. Розтирайте тіло, починайте з голови, щоб поліпшити кровообіг, далі – плечі, руки і т. д. Потім потрібно одягнути теплий сухий одяг. Добре б спочатку накинути довгий теплий халат з капюшоном. Так всі частини тіла будуть захищені від холоду і вітру, поки ви натягаєте шкарпетки або штани.

Не менш поширена помилка – випити 50 грам після занурення в воду. Це по-справжньому небезпечно, адже алкоголь порушує кровообіг і лише створює ілюзію тепла. Випийте чашку теплого чаю, бажано трав'яного, краще з шматочками імбиру, який допоможе швидше зігрітися, радить медик.

До речі, раніше лікарі спростували зв'язок між болями в суглобах і поганою погодою.