ua en ru

Медики визначили головну причину виникнення хвороб у людей

Медики визначили головну причину виникнення хвороб у людей Фото: Депресія

Названа основна причина поганого стану здоров'я

Всесвітня організація охорони здоров'я назвала депресію головною причиною поганого стану здоров'я та інвалідності в усьому світі. Про це повідомляється в офіційному звіті ВООЗ, опублікованому на сайті організації.

За даними представників ВООЗ, на сьогодні понад 300 мільйонів людей живуть у стані депресії. У період з 2005 по 2015 роки цей показник збільшився на 18%. Експерти переконані, що головною проблемою є відсутність підтримки від оточення людям з психічними розладами, через що вони не звертаються до лікарів для подолання своїх хвороб.

Організація закликає всі країни світу приділяти більше уваги людям з такими розладами.

Наголошується, що, навіть, у державах з високим рівнем доходу близько 50% людей, які страждають від депресії, не отримують лікування. В середньому всього 3% бюджетів державних медичних установ витрачаються на розвиток програм в області психічного здоров'я. Зокрема, держави з високим рівнем доходу витрачають на подібні заходи 5% бюджету, а з низьким - менше 1%.

На думку медиків, між депресією та іншими неінфекційними захворюваннями існує міцний зв'язок. Депресія підвищує ризик розвитку розладів, викликаних вживанням психоактивних речовин, і таких захворювань, як діабет і серцево-судинні захворювання. Більш того, нервові розлади дуже часто є причинами самогубств.

До речі, вчені розповіли про продукт, який перемагає депресію.