ru ua

Медреформа: у батьків не мають права вимагати медкарту для вступу в дитсадок чи школу

Медреформа: у батьків не мають права вимагати медкарту для вступу в дитсадок чи школу Фото: Дитячий лікар (freepik.com)

Інформація про захворювання - тільки з дозволу батьків

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила, що медична карта дитини для вступу в дитячий сад або школу, тепер більше не потрібна. Про це пише "Слово і Діло".

"Ще раз нагадуємо батькам, що медична карта дитини для вступу в дитячий сад або школу більше не потрібна. Її форма є недійсною, від батьків не мають права її вимагати", - зазначила Уляна Супрун.

Вона уточнила, що відтепер, для вступу в дитячий сад або школу буде достатньо надати довідку від лікаря про стан здоров'я дитини. Таку довідку може видати педіатр або сімейний лікар. Раніше, кожній дитині заводилася спеціальна медична картка, в яку записувалися всі вакцинації, захворювання та інші дані.

Якщо у дитини є у наявністі яке-небудь захворювання, про яке варто знати медичним працівникам дитячого садка, інформацію про це можна зазначити у довідці, але за рішенням одного з батьків або іншого законного представника цієї дитини.

Для школярів правила також зміняться, але не настільки кардинально. Перед вступом дитині буде необхідно пройти профілактичний огляд.

В медустанові повинні надати спеціальну форму № 0 086-1/о. В цій формі також можна позначити інформацію про захворювання, яку необхідно знати медичним працівникам школи.

"У батьків можуть попросити надати інформацію про вакцинацію дитини. Адже карту профілактичних щеплень ведуть і в навчальних закладах. Інших форм, талонів та папірців у садах і школах від батьків не мають права вимагати", - пояснила Супрун.

До речі, Супрун поділилася міфічними історіями про вибір лікаря.

З 2 квітня 2018 року українці зможуть самостійно вибрати для себе лікаря первинної ланки. Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун пояснила, як підписати декларацію з лікарем і попередила про те, що зараз багато фейків про кампанію.